Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9601 / today visits: 9601

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
280) 26.09.2014-18:31  -  standa.e    AH-1G Cobra 1:72 SPECIAL HOBBY stavební fotoreport
Jen bych rád upozornil na podobnou srovnávačku v posledním Modeláři extra od Jaroslava Špačka. V samotném textu vychází nakonec víceméně podobně jako to srovnání Randalfovo, jenom je mnohem diplomatičtější v závěrečném shrnutí a hovoří o "plichtě" a "každý si to své jistě najde" (Randalf hovoří o AZ: "Chvalitebně", MPM: "Dobře"). Zajímavá je též grafika porovnání + a - stavebnice. V ní by to na první pohled mohlo vypadat na "vítězství MPM", ale odmyslíme-li si problematiku návodu, snadnosti stavby a přidané hodnoty v podobě manipulačního vozíku (tedy zůstaneme-li čistě u samotné Cobry), zjišťujeme, že AZ má lepší tvar a rytí a znázornění krytek, MPM zase kabinu, kokpit (byť ten v samotném článku nijak výrazněji nevyčníval) a zbraně.
Je na modelářích samotných rozhodnout se, co budou preferovat a proč. U někoho rozhodne emoce (fandovství té či druhé značce). U někoho míra tvarové věrnosti předloze... Jiný dá přednost detailům zbraní... Každý bude mít svůj důvod.
279) 26.09.2014-18:18  -  Jarda Jahoda     AH-1G Cobra 1:72 SPECIAL HOBBY stavební fotoreport

To by váš šéf musel vytasit master ze kterého udělal Cobru a jinak to mám přímo ze zdroje z AZ.

278) 26.09.2014-17:35  -  Realista    AH-1G Cobra 1:72 SPECIAL HOBBY stavební fotoreport

2 David - tu srandu jsem četl, avšak mnohé bylo potvrzeno diskutovaným srovnáním. Natočení rotoru takovou chybu neskryje.


2 Jahoda - Hasegawu neznám a již po několikáté žádám o doložení, jinak je to na úrovní pivních povídaček.

277) 26.09.2014-16:41  -  Jarda Jahoda    AH-1G Cobra 1:72 SPECIAL HOBBY stavební fotoreport

A debily z AZ z pajcovaní Hasegavy.

276) 26.09.2014-16:32  -  David Hényk    AH-1G Cobra 1:72 SPECIAL HOBBY stavební fotoreport

Ještě se to dělá omakem Nakonec nešlo by ty chyby na modelu MPM zakrýt vhodně natočeným rotorem??..tohle řeššení tvarových chyb na modelech  prej teď taky frčí

275) 26.09.2014-16:22  -  Realista    AH-1G Cobra 1:72 SPECIAL HOBBY stavební fotoreport

Pane Malý, jak jinak než meřením doložit tvarové a rozměrové odlišnosti? Fotograficky doložen je tvar a usvědčil MPM z bludu.

274) 26.09.2014-15:13  -  Libor Malý    AH-1G Cobra 1:72 SPECIAL HOBBY stavební fotoreport

Dobře, odmysleme rámečky, pak ale počet dílů představuje 115 dílů navíc ve prospěch modelu SH, proto cenový rozdíl v době vydání stavebnic by měl být více než očekávaný. Nehledě k tomu, že SH má bohatší obtisky. Můžete třeba argumentovat, že jde o ruční mástrařinu nebo daň za výběr typu, na což ovšem jako zákazník celkem nedbám. Ovšem chápu, že se svými penězi každý nakládá podle svého, proto taky nikomu nic nevyčítám, jen konstatuji fakta a svůj názor na věc.

273) 26.09.2014-14:44  -  moher    AH-1G Cobra 1:72 SPECIAL HOBBY stavební fotoreport

Realisto, ačkoli gramáž by se na ceně promítnout neměla, tak počet dílů díky formám asi ano. A nenadávej, taky ti nikdo nenadává do Muzikoantových podržtašek. Jináč Randalfova srovnávačka je dobrá i když co tak čtu, tak se do něj dost lidí strefuje i na MF, což částečně díky marně skrývané tendenčnosti chápu. Ovšem teď myslím odvedl dobrou práci.

272) 26.09.2014-14:42  -  Libor Malý    AH-1G Cobra 1:72 SPECIAL HOBBY stavební fotoreport

Realista: nebojte nejsem, příjem mám jistý, pravidelný a úplně někde jinde. Problémy nevymýšlím, vše dokládám fotkami případně stručným komentářem. Váš názor na inovátorství beru, klidně si o tom myslete co chcete, pro mě je zase úchylné měřit modely digitální šuplérou. V době vydání Cobry od SH se správný prodejce hledal těžko když stály všechny přes tři kila. Dneska už jsou za těch 199,-, ovšem ve slevě.

271) 26.09.2014-14:29  -  Realista    AH-1G Cobra 1:72 SPECIAL HOBBY stavební fotoreport

Pane Malý, vážit modely je extrémně inovátorský nápad, nejste náhodou na výplatní pásce MPM Productinon? Vymýšlení problémů ať ten druhý vypadá hůře je od "recenzenta" nečekané!


Kabiny - stačí fotky, tvary více netřeba komentovat. Upozornění na tenkost OK, já téměř přelomil střední díl. Porovnávat váhu dodaného plastu je zcela úchlné a u srovnání cen čtu jasně: " Stačí najít toho správného prodejce..."

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511299059.2837

Reklama: Hračky |