Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 16.1.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Galerie uživatel?
Special Hobby malý HGW Aires
HpH Mr.Paint
IPMS NYMBURK forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 9369 / today visits: 9369

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
163) 15.12.2015-20:14  -  Martys    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

Libor Malý: Ještě koukám na ty vaše fotky a dotaz jsem špatně pochopil - ty "propadliny" na vrchní straně křídla jsou, ale opravdu to vypadá jako úmyslný detail, jaká byla skutečnost netuším...

162) 15.12.2015-20:05  -  Martys    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

Libor Malý: Taky jsem se té podélné lekl, ale to je asi jen odlesk. Zato těch příčných je požehnaně, v podstatě co žebro, to prohlubeň. Je to vidět v reálu hodně, nevím, jak moc to mění lesklý povrch plastu. Na tom křídle zeshora nejsou, tam je rovný povrch, akorát že opět s šílenými otřepy. Ale po otočení rámečku se mi zdá, že jsou malé propadliny v podvozkových šachtách (přibližně ve středu šachet pro kola - jsou u toho takové čtverečky, asi nějaký detail).


  


161) 15.12.2015-19:49  -  Libor Malý    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

Martys: to je spíš dotaz na lisaře, dělal jsem dva modely a ani na krytech ani na trupu jsem si ničeho takového nevšiml. Na fotce toho trupu je taky vidět žlábek (propadlina?) ve spodní partii trupu táhnoucí se po celé jeho délce, ta vypadá podstatně hůř než ty vyznačené. Ale je fakt, že fotka je s velkým přiblížením a proti světlu, kdy vyniká i sebemenší nerovnost. Řekl bych, že na matném nátěru to vidět nebude. Nejsou taky propadliny v horních dílech křídla nad úložištěm kola podvozku? Já je měl na obou modelech. Po vznesení dotazu mně bylo na E-Dayi na stánku AZ/KP odpovězeno, že to tak má být.


 

160) 15.12.2015-19:07  -  Martys    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

Jde o tohle - nevím, jak moc to bude vidět, ale v reálu dost...


 159) 15.12.2015-18:38  -  Martys    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

Libor Malý: Když tak koukám na vaše fotky, ty vtaženiny tam nevidím - ani na krytech, ani na trupu. To to mají tak neodladěné, že je každý kus originál?s9

158) 15.12.2015-17:58  -  Martys    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

Teď jsem ještě objevil šílené vtaženiny na podvozkových krytech...s9

157) 15.12.2015-17:55  -  Martys    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

Karel: Kabinka mi přijde vcelku normální. Akorát jsem to schválně zase vybalil a kabinka vcelku je ve své střední části nahoře poškrábaná, což je divné, protože rámeček je v extra pytlíku. Ale jinak je to, jak píšete - ještě jsem nezačal lepit, ale tohle mě dost zklamalo. Speciálně ty vtaženiny - podle mě úplně zbytečně (kolik lidí tam ta žebra musí mít?).


Ještě si přisadím - "super" jsou taky vtoky zasahující do hrany dílů (třeba poloviny trupu), to bude taky "skvělé" začišťovat...s9 Taky soudruzi poněkud nedomysleli cedulky s popisem typu trčící polovinou z obrysu rámečku - krásně mi koukám prořízly sáček, takže nedejbože, aby se něco ulomilo z rámečku...


S tím "modelem roku" bych to viděl na typický příklad jednookého mezi slepými...

156) 15.12.2015-15:41  -  Karel    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

Odskok, neodskok. Martys upozorňuje na zbytečné faily. Otřepy, kolíky, propadliny. A ty jsou na "nejlepším modelu roku 2016" zbytečné a ukazují špatnou práci. Ale k tomu se nejlépe vyjádří ti, co sem na fórum nechodí. Nejlépe pod nově založeným nickem.


Co kabinka, už je přes ní něco vidět?

155) 15.12.2015-13:22  -  Mirek    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

No pokud by to bylo jak si myslím, a jak se zdá z té fotky cca do 10mm, takže na modelu něco okolo 0,15 milimetru. V dnešní době, kdy se detaily zvýrazňují, zdůrazňují a někdy i přehánějí, bych to viděl tak na 0,2mm, což už může být na modelu postřehnutelné....

154) 15.12.2015-13:09  -  Libor Malý    Lavočkin La-5FN KP 1/72 fit test

Mirek: i kdyby, tak kolik mm (spíš cm) by ten pásek musel být ve skutečnosti silný aby na 72x zmenšenině udělal viditelný schod?

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711511297941.7221

Reklama: Hračky |