Válka do 31.12.19 Plastic Planet do 31.12.2019 malý Fit test Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 947 / today visits: 947

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
50) 24.02.2018-16:41  -  Martin Decarli    Avia CS-199

to Radim:


http://www.hrmodel.cz/images/decals/fairchild_k47/hrd7233_k74_fairchild_uc61_box.jpg


a o teto neuvazujes?

49) 22.02.2018-22:25  -  Radim    Avia CS-199

Tak to jo, ale díky. Objev století se bohužel nekoná... a asi už nikdy konat nebude, to by se musel stát zázrak :-/

48) 22.02.2018-22:08  -  Pavel Klouček    Avia CS-199

Ale nejspíš má. Vyšla totiž v článku v Hobby Historii. Z Fairchilda je tam ale vidět pramálo. Jen to Očko je jasně patrné. Krom toho jsme s kolegou Fairchilda už diskutovali a fotky jsem mu naposílal a spolu jsme na toto téma hovořili osobně loni na dnu otevřených dveří u vás v hangáru. Že jste to ale vy a tak krásně se o historii letectví staráte, tady je. A pro ostatní přidávám i tu fotku na S-199 ze stejné série, kdy pohlaváři SNB přebírají novou techniku.


47) 22.02.2018-18:40  -  Radim    Avia CS-199

Pane Kloučku, bylo by možné tu fotku s Fairchildem OK-ZEO pro SNB zveřejnit, či poslat? Dáváme v Plzni Fairchild UC-61K do letuschopného stavu, majitel by ho rád v čs. barvách a shání všechny možné fotografie - a tuhle pravděpodobně nemá. Díky Radim Vojta

46) 22.02.2018-16:17  -  Pavel Klouček    Avia CS-199

No některé S-199 dostávali určitě až v průběhu roku 1949, protože mám fotku z předání S-199 spolu s Fairchildem od Melantrichu (OK-ZEO), kterého vrátili po únosu do republiky až v půlce května 1949. První lety policejních S-199 na Ruzyni mám zaznamenané 17. 5 49 OK-BYX a pak až v červenci (BYV, BXP, BXN).

45) 22.02.2018-14:21  -  Stanislav ŠLECHTA    Avia CS-199

S/CS 199 obdrželo SNB počátkem roku 1949 a podle mě se zde zmíněný předpis změnil (došlo konec konců ke změně politického systému ČSR) Neviděl jsem tedy fotografii Avie S-199 SNB ve zbarvení dvou odstínů šedé. Tak jak jsem napsal už dříve ,CS 199 stříbrná/červená  Opravdu nevidím důvod ji přetírat na šedozelenou.

44) 22.02.2018-08:16  -  Pavel Klouček    Avia CS-199

Damire podle mého je CS-199 v jiné než stříbrné blbost, ale důkaz na to nemám a udělej si ji jak chceš.

43) 21.02.2018-19:38  -  Damir    Avia CS-199

J. Roda, Pavel Klouček: Děkujem za vysvětlení dokumentu. Smajlik modelar Předpis Směrnice obviňuje, že je třeba použít dvě šedé - "spodní část křídla a trupu jakož i boky trupu budou v odstínu tmavším, svrchní část nosných ploch v odstínu světlejším". Zdá se, že neexistuje žádná fotografie S-99/199, která by byla namalována podle tohoto dokumentu. OK-BYD má horní části křídla a bok trupu ve stejné barvě. Pokud předpokládáme, že OK-BYN skutečně má spodní stranu v tmavší a bok v světlejší barvě, bylo to také v rozporu s Předpisem Směrnice. Nyní jsem nejblíže k rozhodnutí model CS-199 (SNB) malovat v jedné světlé šedé (s červenými částmi).

42) 21.02.2018-09:13  -  Mirek    Avia CS-199

No, já mám také jisté pochybnosti o průkaznosti té fotky OK-BYN. Opravdu může jít o lom světla. Dopředu, směrem k centroplánu odlesk přechází již do celé spodní plochy, ale vzadu za ostruhou, kde je již relativní stín, přechází plynule do barvy směrovky, bez jakéhokoli rozdílu odstínů... Takže za 2 barvy bych ruku do ohně nedal, ale říct na 100%, že je to jednobarevné se také neodvážím...

41) 20.02.2018-22:14  -  Milan Holzapfel    Avia CS-199

Není

1  2  3  4  5  6  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711573779319.8651 forum

Reklama: Hračky