Nordland WW1 do 30.6.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Special Hobby malý
HGW Mr.Paint
Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 10822 / today visits: 10822

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
59) 18.03.2018-22:09  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

OLDA-A: to je vydání britské, můj Tempest je americký. Pro zajímavost-Revell měl tenkrát filiálku i v Brazílii.

58) 18.03.2018-20:30  -  jenda    Něco z dřevních dob kitařiny

Louhem se odbarvovalo, pěkný svinstvo. Co bylo organickýho původu, to rozpustil, třeba štětce.

57) 18.03.2018-20:27  -  OLDA-A    Něco z dřevních dob kitařiny

Zdravím. Náhodou jsem objevil zbytky ze svého Tempesta ze zhruba stejné doby. Byla v něm však dvoudílná kabinka a mírně jiné obtisky. Tak jen pro zajímavost.


 

56) 18.03.2018-18:47  -  kragh    Něco z dřevních dob kitařiny

Jenda: Určitě to bylo nějaké nevonící, neekologické, toxické, zdraví dětí ohrožující, směrnicím EU odporující, zato ale trvanlivé lepidlo. Ty dekály se tehdy daly odstranit snad jen flexou Smajlik modelar nebo znám jednoho, ten to máčel v hydroxidu sodném (louhu)...

55) 18.03.2018-18:19  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Právě jsem u P-47 dodělal hlavní dekály. Na zkoušku přilnavosti jsem na spodní křídelní znak použil Mr.Softer a na ostatní Mr. Softer a Setter Neo. Zdá se, že všechny obtisky pěkně kopírují vystouplou paneláž. Trochu jsem tomu pomohl přejetím nehtem přes kapesník podél linek. Dávám tam Cartografy z aršíku ThunderCalls.

54) 18.03.2018-16:13  -  jenda    Něco z dřevních dob kitařiny

Barvy, tehdá moc velký výběr nebyl, tehdejší Humbrolky by to snad přežily.


Obtisky, ty by se asi sloupaly, muselo by to být podlakováno.


(I když, měl jsem v půli 70-tých něco Monogramů. Po x letech jsem je chtěl "rekonstruovat" a sundat z nich obtisky-z lesklých barev. Měl jsem to naložené ve vodě snad měsíc ale ani za boha nešly sundat. Kdo ví, co to tenkrát používali za lepidlo)

53) 18.03.2018-15:21  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Reakce na Jendu z tématu "Doaz na Eduardy": to ano, ale barvit se přeci jen něco muselo, např. pás na hřbetě u bubbletopa a bílý pás na cowlingu u razorbacka. Ale tenkrát se to jen naštětkovalo (jestli vůbec). Mně jde spíš o to, jestli by barvy držely na takovém povrchu dnes. Další otázka je, co by to mohlo časem udělat s dekály.

52) 18.03.2018-11:53  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Při neděli se můžeme podívat jak někdy na přelomu 50. a 60. let minulého století vypadalo 1/4 Zero od Lindberga. Dekály s návodem a krabičkou postupem času jaksi navlhly, ne však mou vinou. Není to první případ, Američanům asi někdy netěsní střechy.


 
51) 17.03.2018-10:45  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Typickým představitelem "nýtů jak na lokomotivě" byl Revellův Tempest datovaný rokem 1963. Ovšem obrázky B. Knighta na krabičkách této řady se zlatým štítkem uprostřed byly pěkné.


 


50) 13.03.2018-21:37  -  Jarda Galler    Něco z dřevních dob kitařiny

Taky něco přidám, tentokrát z roku 1962 (alespoň takový rok je napsán na návodu). Při náhledu do krabičky s malým počtem dílů si vzpomínám na svoje začátky, kdy jsem jeden den model slepil (Směr nebo KP - nic jiného nebylo) a druhý den jsem ho natřel...krásné to časy.


 


Oba představené modely (1/48) mají předlisovaná umístění imatrikulací a jako perličku také výstupky na spodku křídla, za který se model přilepil k pylonu...a taky nádherné boxarty, které mají něco navíc než ty dnešní.    


 

1  2  3  4  5  6  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711521456295.9374 forum

Reklama: Hračky