HGW Mr.Paint
Válka do 31.12.18 AMC do 31.12.18 Hauler do 31.05.2019
Nordland WW1 do 30.6.2018 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velký

Kit Saloon Nymburk 2018



denní zobrazení: 1679 / today visits: 1679

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
89) 19.05.2018-07:13  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

V roce 1969 Revell vydával modely stíhaček v sérii "Fighting Deuces". V podlouhlé krabici byly vždy modely dva. Byly zvoleny tak, že šlo vždy o typy ze znepřátelených stran. Stav výlisků zde vidíte tak, jak jsem otevřel krabičku, která byla ještě zabalena v celofánu. Baliči očividně dostali pokyn vměstnat výlisky do krabičky stůj co stůj.


 








88) 12.05.2018-18:54  -  Stanislav ŠLECHTA    Něco z dřevních dob kitařiny

Ohledně motorizace moje teorie je že otorek asi skončil v autodráhovým autu, přece jenom Mabuchi že😉

87) 11.05.2018-18:00  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Tamiya Mokei vydala Ki-44 také v měřítku 1/50, podle letopočtu pod jménem autora boxartu buď v roce 1963 nebo 1965. Stavebnice byla koncipována podobně jako jejich Shoki v 1/72 co se provedení povrchu týče. Model bylo možné vybavit motorkem, ale jestli byl součástí stavebnice nevím, protože v mé chybí, ovšem v návodu je zakreslen a v krabičce je i drátoví a kontakty, takže tam původně asi byl.


 








86) 08.05.2018-18:18  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Také dnes zůstaneme v Japonsku, ostatně jako i nadále až si ukážeme co kromě Ki-45 dokázal v sedmdesátých letech 20. století Revell. Dnes ale jukneme na jeden model od Mania. Měl jsem od nich kdysi B5N Kate a byl z toho modelu docela perplex tak jak byl udělaný - ostrá, negativní paneláž i detaily. Později jsem dospěl ke zjištění, že kit byl vydáván i pod značkou Hasegawa. Kdo jej vydal jako první nevím. Podobné to asi bude s dnešním kitem Ki-15 Babs - o jaký že model jde se dozvíme až z nápisu na boku krabičky.


 










85) 02.05.2018-19:40  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

vici: díky! Škoda že nepřispívá více lidí a ty "poklady" musím dolovat skoro sám.


 


Přidám něco od Aosima. Ano, Aosima, písmenko "h" bylo přidáno až později. Jsou to nedatované kousky, začátek šedesátých let řekl bych. Pamatuji si na novější vydání Shiuna v pestrobarevné krabičce ukořistěného na burze v Radiopaláci. Detailněji se ale podíváme na Reppu.


 








84) 01.05.2018-12:06  -  vici    Něco z dřevních dob kitařiny

Libore díky za toto téma ! Tyhle modely mají své kouzlo a je vidět,že zs ta desetiletí mnohde k moc velkému pokroku nedošlo :-)

83) 01.05.2018-09:07  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

A Nick do třetice. Jedná se o japonské vydání z roku 1975. Kit byl na svou dobu dost detailní s naznačeným žebrováním stěn kokpitu a dělenými hvězdicemi motorů s možností mít boční motorové kryty odejmuté.


 







82) 30.04.2018-18:13  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Dnes si dáme ještě jednoho Nicka. Pochází od od Revell/Takara a je z roku 1980. Takara jej vydala spolu se všemi ostatními japonskými dvoumotoráky; obdobně byly pod značkou Takara na trh uvedeny i některé japonské dvaatřicetiny. Nick od Takary měl výlisky z tmavě zelené hmoty na rozdíl od původního, stříbrného Revella.


 





81) 30.04.2018-16:43  -  Banzai    Něco z dřevních dob kitařiny

Tohle Toryu v roce 1974 stálo v Tuzexu v Dlouhé osm bonů. Čekal jsem tam hodinu, než otevřou....


Ve frontě stojící starší, stejně postižení občané mi naznačili, abych vydržel, že dostali zajímavý věci - a měli pravdu.


Kdepak je mu konec....

80) 30.04.2018-14:42  -  Franta FJB    Něco z dřevních dob kitařiny

Libore, já jsem těhle prehistorických mašin měl víc, ale z nedostatku jiného materiálu jsem je stavěl. Toho spita jsem dostal od svého kitařského "učitele" k 65-nám a toho Nicka k 70-tinám. Možná něco přinese, on kemně chodí okukovat "muzeum" protože je už léta mimo mísu, ale kitařit začínal asi tak 1965, ale vždycky něco přinese, neumí prodávat tak dělá radost darováním. Necháme se překvapit.Smajlik modelar

1  2  3  4  5  6  7  8  9  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóra



Nápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Dotazy na administrátora je možno podávat e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 22873171



1527136329.8075 forum

Reklama: Hračky