Válka do 31.12.19 Plastic Planet do 31.12.2019 malý Fit test
Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 13708 / today visits: 13708

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
122) 07.08.2019-08:41  -  jenda    Něco z dřevních dob kitařiny

Ale je si to podobnější než ten "MiG-19".

121) 07.08.2019-07:33  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Přidám jednu drobnost (měřítko asi 1:196, byť na krabičce je napsáno 1:72).


 

120) 28.02.2019-14:34  -  Franta FJB    Něco z dřevních dob kitařiny

Malý příspěvek.Podle přebalu jsem vygůglil rok původu cca 1985+-(nikde není rok vytištěn),krabka byla z mně neznámých důvodů trochu zmenšená. Návod byl vytištěn v Kalifornii, a ani tam rok není. 

119) 17.02.2019-13:16  -  jenda    Něco z dřevních dob kitařiny

Hežčí by bylo oznámení o nové Sally. Třeba od Házegávy místo těch japonských pičičinek.

118) 17.02.2019-10:46  -  corsair    Něco z dřevních dob kitařiny

Já s tou Sally nedám pokoj.....to je jenom dobře

117) 16.02.2019-13:23  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Já s tou Sally nedám pokoj, protože dorazila taky Takara z roku 1980. To aby čtveřice byla kompletní. Jako ostatní pod touto značkou vydaní "japonci" se od původních Revellů liší boxartem a kamuflážními schématy, v případě Sally i barvou hmoty rámečku obsahujícího hlavní díly - v Revellu byl tmavě zelený, tady je stejně jako druhý rámeček světle šedý.


 116) 03.01.2019-17:39  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Ještě se vracím k Sally, resp. k časové ose vydání jednotlivých přebalů,  kdy jsou roky vydání zřejmé z popisek na boku krabiček.


  


115) 27.12.2018-12:43  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Jak je Sally mezi japonskými typy od Revella ceněná ve dvaasedmdesátinách, tak je na tom i Kawanishi N1K1-J Shiden, kterou Revell vydal ve dvaatřicetině. Na dobu vydání jde o poměrně detailní stavebnici s pozitivně, leč velmi jemně pronýtovaným povrchem. Původního Revella jsem se před lety zbavil, a tak mohu nabídnout pouze pohled do pozdějšího přebalu Revell/Takara.


 

114) 14.12.2018-11:38  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Ještě k Sally: nedávno jsem zjistil, že origoš Revell Ki-21 existovaly tři krabičkové verze (Takaru nepočítám). Kromě "červené" z roku 1975 se "zelená" lišila designem boku krabičky. Níže lze pohlédnout na rozdíly.


Boxart "červené": 


Bok "červené": 


Rozdílné boky "zelené":a rozdílné návody "zelených":


113) 08.07.2018-09:34  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Píše se rok 1975 a japonský Revell vydává v měřítku 1/72 svůj svatý grál, jak se této v dnešní době poměrně vzácné stavebnici někdy říkává. Je jím Mitsubishi Ki-21 Sally nabízející verze se skleníkem a hřbetní otočnou střeleckou věží. Díly se vyznačují masívním a ostrým pronýtováním a výlisky jsou odstříknuty na dobu vzniku stavebnice velice čistě. O rok později vyšla reedice s mírně upraveným boxartem, kdy bylo pozměněno písmo a kresba byla orámována červeně. Model Ki-21 od Revella byl po desetiletí jinými výrobci opomíjen až do doby, kdy ho vydalo MPM.


 

 


 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711575565129.5664 forum

Reklama: Hračky