Fit test Special Hobby malý
Plastic Planet malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Plastic Planet velký  

Special Hobby velký  

denní zobrazení: 20873 / today visits: 20873

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
168) 19.02.2021-22:06  -  El Thud    Něco z dřevních dob kitařiny

Uáááá.
Co jste to řekli ?
Dominator ?
Jako Consolidated B-32 "Dominator" ?


Toho loudím po panu Riedelovi přes deset let !


Kde psali že bude, nebo co ?!!!


Ty vo.e...Novej  čtvrtkovej Lanc, teďka long awaited B-32 (sice malej...ale...)

167) 19.02.2021-19:01  -  Hroch šumavský    Něco z dřevních dob kitařiny

Krásný kousek.


Co se toho Dominátora týče - tak asi neodolám...

166) 19.02.2021-18:38  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

J.D.: možná, někdy...


 


Dnes můžeme spatřit Mitsubishi G3M1/2 Nell ve vydání z roku 1966. Sice jen přes pytlík, ale představu o povrchu si lze udělat i tak.


 
 

165) 14.02.2021-17:15  -  jirka dominec    Něco z dřevních dob kitařiny

Dominator od Special Hobby?

164) 14.02.2021-14:49  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

HŠ: jsem zvědav, jak bude vypadat Dominator od Special Hobby. Toho dám. Již jsem zakoupil dvě chytré knihy.

163) 14.02.2021-14:46  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Tomáš: hezký, byť lehce nostalgický pohled. Já svý dvaasedmy z Tuzexu a hlavně Pragoimpa už dávno nemám...


 


Dávám další vykopávku - Aosimu - Aichi E16A Zuiun. Dokonce má i stojánek a v krabičce byly dva dráty k motorku.


 162) 14.02.2021-14:38  -  Hroch šumavský    Něco z dřevních dob kitařiny

Ten Dominator je krásný!

161) 14.02.2021-12:53  -  Tomas    Něco z dřevních dob kitařiny

Jasně, vždyť v první řadě jde o zábavu a tohle je pozdní "likvidace" zásob z dob minulých, kdy nebyl výběr jako dnes a zároveň vybočení od běžné zájmové typové skladby. Někdy to chce.


Aby to bylo v duchu tohoto téma, tak na obrázcích jsou z let osmdesátých vakuformy, až na KOR-2 od MPM a A5M záhadného původu jsou všechny z Polska - JMK a Modelland, Defiant stále v procesu Laughing, kdo tyhle vacuformy pamatuje, asi mi dá za pravdu, že patřily k těm lepším. Na druhém obrázku jsou dva ex-Fogy, Hornet lehce konvertovaný na počáteční verzi, Fokker jen přerytý a bez dalších úprav typických pro finskou verzi a dvě konvertované PZL P-11 - na prototyp z Paříže a rumunskou efku, dnes je přebaluje Mistercraft, z dnešního pohledu už nic moc, jsou nové stavebnice. Ale stavělo se, co bylo k dispozici.


 

160) 14.02.2021-08:16  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Tomáš: toto šlo mimo mě, ovšem je to výzva udělat z toho pohledný vitríňák. Mám za sebou sice několik vakuformů (namátkou Venturu od Rareplanes či Dominatora od Contrail), ale do tohodle bych nešel hlavně proto, že mě neoslovuje typově.


 


159) 13.02.2021-12:23  -  Tomas    Něco ze skoro dřevních dob kitařiny

Nevím jak znáte tuhle stavebnici, model Lublinu XIIID v měřítku 1/72 z osmdesátých let minulého století, tenkrát stál 65,- Kč, prostě drahota Laughing , pro představu - čtvrtkový MiG-21 z Letohradu tehdy stál cca 70,-. V prodeji byly dvě krabičky - standardní a plováková verze - https://www.scalemates.com/cs/kits/janusz-makowski-lublin-r-xiii-ter--146426. Občas se objevuje pod jinými značkami.


Tato stavebnice je v podstatě spíš taková polovakuforma, většina dílů je odstříknuta jen z jedné strany, druhá je plochá, takže třeba i vzpěry se lepí ze dvou částí. I bílá hmota se vlastnostmi podobá destičce vakuformy. Je to trochu pracnější na začištění a je třeba pár drobných dílů, včetně chybějících, raději zhotovit znovu, něco jsem našel ve vrakovišti a využijí se i profily Evergeen pro znázornění boční konstrukce v kabině. Předělal jsem i motor, hned vypadá líp. Na poutací pásy v kabině jsem použil leták z blíže nejmenovaného obchoďáku z listů s nabídkou vín - pěkná barva plátna a dobře se z nich vyřezává. Pro vitríňáček to plně postačuje. Jako podklady mi slouží publikace z Wydavnictwo Militaria č. 1. Původní obtisky jsou prakticky nepoužitelné, tak si většinu budu muset namalovat, ale to půjde.


A omlouvám se za kvalitu fotek. Tož tak něco málo k víkendovému rozptýlení a doufám, že Lublina časem dodělám. Je to letounek asi o třetinu větší než Tiger Moth a tak trochu strakatý exot.


P.S. Ještě existuje v tomto měřítku odlévaný model firmy Ardpol, ale to je trochu jiná kategorie včetně ceny, na stránkách super-hobby pomalu 800,-. Lublin XIII DDílyVnitřek kabiny

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711614289347.6545 forum

Reklama: Hračky