Plastic Planet malý Fit test Special Hobby malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký

 

denní zobrazení: 12035 / today visits: 12035

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
189) 17.09.2021-07:49  -  Libor Malý    Něco ze skoro dřevních dob kitařiny

Airfix vydal svého Typhoona již v roce 1959, americký Airfix, přesněji Airfix Corporation of America, ho přebalil v roce 1963. Přidanou hodnotou byl stojánek z černé hmoty.


 188) 11.09.2021-07:47  -  corsair    Něco z dřevních dob kitařiny

Tak tohle jsem měl v jiném přebalu/skrvnitá kamufláž/, postavil jsem to a byla to na tehdejší dobu parada-80 léta,

187) 10.09.2021-19:10  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Dnes zase trocha exotiky, Hajaté od Marusan Shoten Ltd., volným překladem Knihkupectví pana Kroužka. Rok 1961, první vydání, měřítko 1:50. Krabička má "prosklené" dno a věkem utrpěla, papír se stal křehčím, a taky byla nejspíš vystavena vlhkosti, nicméně po podlepení průhlednou páskou vypadá docela dobře.


 
186) 05.09.2021-18:37  -  Dědek Franta    Něco z dřevních dob kitařiny

Od svého "instruktora" kitařiny jsem dostal tohoto Storcha z roku 1976, kterého jsem v tom roce také stavěl. Časem jsem sehnal Storcha od Academy z roku 1998, který je z 90% kopií Hellera, jen tam přidali hvězdicový motor, poněkud jinak tvarovanou vrtuli a sedačku spolucestujícího vyměnili za "bobek" střelce.

185) 05.09.2021-17:46  -  Dědek Franta    Něco z dřevních dob kitařiny

Libore, já měl Delfína už koncem roku 1969. Byl z plastu pochybné kvality- poněkud měkčí barvy stříbrošedé a neměl žádnou přiměřeně ostrou hranu. Ale stavěl jsem, byly to moje začátky a stavělo se všechno, co bylo.

184) 03.09.2021-13:30  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Musíme se podívat také na nějaký tuzemský výrobek. Jak jinak než začít tím, co bylo u nás vydáno jako úplně první plastiková stavebnice - tedy L-29 Delfínem! Psal se (prý) rok 1970. Delfína jsem samozřejmě měl také, ale až jeho další "přebal" vydaný už v krabičce. Dnešní pytlíkovou verzi mi bylo líto otvírat, protože je stále co se balení týče netknutá, i se zrezlými sponkami. Pravda, papírová chlopeň je pomačkaná, ale co bysme za půlstoletí existence tohoto exempláře chtěli...a šel jsem za ním až do Indiany...


 
183) 04.08.2021-08:58  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

První vydání Curtissu SOC-3 Seagull Hasegawa učinila v roce 1969. Stavebnice byla primárně určena pro japonský trh a nebly v ní díly pro plovákovou verzi.


 


182) 01.08.2021-17:31  -  Láďa Weigend    Něco z dřevních dob kitařiny
181) 01.08.2021-12:07  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Rok 1967, americký Hawk a jeho Mitsubishi A6M5 Zero. Autor kresby si taky potrpěl na prostřílený trup, dokonce i u P-40 v pozadí. Ta to dostala rovnou do motoru - a hoří! Víc než slova snad vypoví foto výlisků...


 

180) 26.07.2021-09:38  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

V roce 1976 se objevila řada modelů 1:72 Mitsubishi Ki-15 Karigane (Babs) od japonské firmy LS. Měly jemné negativí rytí a docea atraktivní boxarty. Podíváme se na v pořadí druhý kit ze série Babsů - prvním byla verze Kamikadze. Je zajímavé, že barva některých rámečků se ve stavebnici od ostatních liší.


 


1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1631982160.2976 forum