Plastic Planet malý Fit test Special Hobby malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Plastic Planet velký  

Special Hobby velký  

denní zobrazení: 17295 / today visits: 17295

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
174) 18.06.2021-18:41  -  corsair    Něco z dřevních dob kitařiny

Add Claude: a jeden zdejší uživatel mas..., to zkopíroval, odléval z průhledného modrozeleně zabarveného epoxidu cca 1985

173) 18.06.2021-15:50  -  jirka dominec    Něco z dřevních dob kitařiny

kolega


http://www.aviationofjapan.com/2015/04/aviation-of-japans-texas-correspondent.html

172) 18.06.2021-15:35  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Dnes je tady jedna divočina původu japonského, však data vydání neznámého. Pokud jsem se dobře díval, tento čtvrtkový A5M4 Claude vydaný pod značkou THRICK nezná ani Scalemates. Jde o kompaktní odlitek z rezinu doplněný několika samostatnými odlitky, platíčky z čirého materiálu, ze kterých pomocí kopyta na tyčce vyřízneme skla čelního štítku, a odlitky z bílého kovu. Povrch modelu je za ty roky trochu ďubkovatý a mírně lepivý. Základ je geometricky v pořádku, poutavé jsou ostré odtokové hrany křídla a tenká VOP. Vzato však kolem a kolem, značka dost napovídá o tom, že stavba bude tak trochu "tricky". I když, takovéto modely se samozřejmě nelepí, pouze sbírají.


 171) 04.06.2021-17:37  -  Mirek    Něco z dřevních dob kitařiny

Krasne modely. O tom by si nekteri soucasni vyrobci mohli nechat zdat.

170) 04.06.2021-12:41  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

Japonská Aosima zahájila řadu stavebnic japonských, a později i amerických konstrukcí kitem Mitsubishi A7M Reppu v roce 1963. O rok později vydala tentýž kit v krabičce s jiným boxartem. Na něj se nyní můžeme mrknout.


 

 

169) 27.03.2021-21:50  -  Jarda Galler    Něco ze skoro dřevních dob kitařiny

Když jsem tak prohlížel katalog Airfixu na rok 2021, tak mě tam zaujala reedice modelu H.P. Heracles ve 1/144 ohlášená na jaro 2021. Zdá se, že model bude se stejnou krásnou kresbou (a tedy i se stejným markingem) jako byla ta původní stavebnice z roku 1965, kterou zde představím. Sám jsem doteď neměl odvahu do tohoto modelu říznout, protože v tomto balení se už spíš jedná o sběratelský kousek, ale nové vydání s novými použitelnými obtisky si pořídím.


...tak tedy zde je ochutnávka toho, na co se můžeme těšit:


                
168) 19.02.2021-22:06  -  El Thud    Něco z dřevních dob kitařiny

Uáááá.
Co jste to řekli ?
Dominator ?
Jako Consolidated B-32 "Dominator" ?


Toho loudím po panu Riedelovi přes deset let !


Kde psali že bude, nebo co ?!!!


Ty vo.e...Novej  čtvrtkovej Lanc, teďka long awaited B-32 (sice malej...ale...)

167) 19.02.2021-19:01  -  Hroch šumavský    Něco z dřevních dob kitařiny

Krásný kousek.


Co se toho Dominátora týče - tak asi neodolám...

166) 19.02.2021-18:38  -  Libor Malý    Něco z dřevních dob kitařiny

J.D.: možná, někdy...


 


Dnes můžeme spatřit Mitsubishi G3M1/2 Nell ve vydání z roku 1966. Sice jen přes pytlík, ale představu o povrchu si lze udělat i tak.


 
 

165) 14.02.2021-17:15  -  jirka dominec    Něco z dřevních dob kitařiny

Dominator od Special Hobby?

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1624048736.4763 forum