Válka Plastic Planet malý 2 Fit test Attack malý
Special Hobby malý Plastic Planet malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Eduard velký   Plastic Planet velký

Special Hobby velký  

denní zobrazení: 8374 / today visits: 8374

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
19) 29.11.2021-11:14  -  Libor Malý    Mitsubishi A6M2 Zero, EDUARD 1:48, fit test

Na straně 18 stavba finišuje. Dávám sem jen fotku jak sedí čiré díly. Sedí perfektně. Také alternativní středový díl pro konfiguraci v otevřené poloze stačí na model jen položit a zasunout dozadu. Ke stožáru bych uvedl, že kdysi jsem kdesi četl, že byl červenohnědý, ale to možná až u pozdějších verzí. Otvor v zadním čirém dílu je správně vyosen mírně vlevo, protože i stožár byl tak umístěn. A asi ani moc nepřekvapí, že i hlavně křídelních zbraní i přes to, že jsou titěrné, mají odvrtané ústí.


18) 28.11.2021-16:18  -  Libor Malý    Mitsubishi A6M2 Zero, EDUARD 1:48, fit test

Díly ze str. 17 sem nedávám, není k nim co říci, jedině snad to, že díly pro sestavu vrtule jdou do sebe přesně. Sestavujeme zde i palivovou nádrž a dolepujeme spodní části krytů podvozkových noh, balanční závaží křídélek a dva dílky z leptů. U závaží stojí za povšimnutí, že mají být mírně vyosená směrem k trupu.


17) 28.11.2021-16:04  -  Libor Malý    Mitsubishi A6M2 Zero, EDUARD 1:48, fit test

Podíváme-li se na str. 16 zjistíme, že zde model stavíme na všechny tři. Není s tím problém. Kdo chce může si tzv. "protistřihové nůžky" a kotvící oka na podvozkových nohách nahradit leptem. Já jsem nahradil nejenom obé, ale i kolečko od ostruhy, protože originál se mi kamsi odkutálel. Při lepení sestavených podvozků jsem musel dbát na správnou geometrii, měl jsem u nich docela vůli. A abych nemusel čekat na "ame-iro" od MRP tak jsem podvozkové šachty a kryty nastříkal barvou AK Interactive RC 303. Aspoň pak oba odstíny porovnám naživo.


 

16) 27.11.2021-13:39  -  Patla     Mitsubishi A6M2 Zero, EDUARD 1:48, fit test

To hnusný sání mi kazí celkovej dojem ze vzhledu.....

15) 27.11.2021-13:08  -  Libor Malý    Mitsubishi A6M2 Zero, EDUARD 1:48, fit test

A teď hop na stránku 15. Pánové (a snad i dámy), zde spatřujeme unikátní řešení jak sestavit motorový kryt aniž by hrozilo, že našinci něco ujede! Přesné sesazení plátů umožňuje přípravek B9, na který stačí kryty postupně nasadit a jejich spoje zevnitř zlehka zakápnout řídkým lepidlem (používám Tamiya Extra Thin Cement). Nikde se nemusí na nic tlačit ani něco spasovávat, navíc vtok na bočních krytech i po odbroušení zasahuje dovnitř dílu a vytváří zámeček, který sedne do vybrání v čelním prstenci.


Nasazení motorového krytu na trup jsem provedl jen nasucho kvůli  tomu, že model dám do laku jakmile obdržím patřičný odstín barvy od jednoho, relativně vzato nedaleko sídlícího, a v jiném tématu jmenovaného výrobce. No tak dobrá, je to MRP.


 

14) 27.11.2021-12:53  -  Libor Malý    Mitsubishi A6M2 Zero, EDUARD 1:48, fit test

Martys to pochopilSmajlik modelar

13) 27.11.2021-12:44  -  Martys    Mitsubishi A6M2 Zero, EDUARD 1:48, fit test

J. Dominec: Jestli to nebude tím, že jsou foceny zepředu...Smajlik modelar Já to pochopil tak, že vylisována je pouze přední strana a zadní je dutá, protože není vidět.

12) 27.11.2021-10:52  -  jirka dominec    Mitsubishi A6M2 Zero, EDUARD 1:48, fit test

Ty válce na fotce nevypadají dutě. Zřejmě jsem něco nepochopil.


(kromě toho: válce MAJÍ být duté)

11) 27.11.2021-10:40  -  Libor Malý    Mitsubishi A6M2 Zero, EDUARD 1:48, fit test

Třináctka byla konečně překonána a tak se podíváme na stránku 14. Sestavit motorovou soustavu nečiní problém, jen je potřeba zvýšené opatrnosti při dolování táhel ventilů z rámečku a při odstraňování otřepů na nich. Na fotce je ještě odstraněné nemám, díly jsou jen vyštípnuté stranovými kleštičkami z rámečku. Trochu mně překvapila konstrukce válců, které mají zadní stranu dutou. Jistě, nebude vidět, a to ani škvírkou mezi motorovým krytem a trupem, možná jen kdyby si tam někdo svítil baterčičkou.


 10) 26.11.2021-12:09  -  Libor Malý    Mitsubishi A6M2 Zero, EDUARD 1:48, fit test

Dnes jsem se dostal k tomu, abych vyzkoušel pasování VOP na jiné stavebnici. Musím se Eduardu omluvit, vše sedí přesně. Ovšem je to hlavně o tom, a to je i účel fit testů, aby byl stavitel na stavbu připraven a s případnými problémovými místy mohl počítat předem. Možná tím riskuji, že si vysloužím řeči o kopytu a tak, ale to ve svých letech a při stovkách a stovkách za život postavených modelů snesu. Pokrytecky jenom chválit nedokážu.


Při lepení druhé VOP jsem postupoval jinak. Do trupu jsem nejdřív nasadil jen její horní díl a co nejvíce jej bez lepidla zatlačil do dílu trupu. Jde to ale fakt na krev. Druhým krokem bylo nasazení spodního dílu precizně zbaveného vtoku v místě vykrojení hrany. Díl sednul přesně. Kohopak by ale napadlo lepit k trupu nejdřív jen půlku VOP? Jakkoli se to může zdát zvláštní, doporučuji to tak udělat. Ale je třeba také přilepit k trupu horní díl. Jako nejjistější řešení se mi zdá napustit místo styku zevnitř trupu řídkým lepidlem a díl opatrně do trupu dotlačit aby spára byla co nejužší. Ale musíme dávat pozor na případné vyhřeznutí lepidla ze spáry. Takto bychom ale díly trupu lepili k sobě až po nasazení VOP, což je sice krajně nezvyklé, ale bylo by funkční a geometrie VOP by měla být díky pevnému uložení horního dílu VOP v trupu i bez lepidla zachována.


Ale je tady další věc - byla v místě styku VOP s trupem opravdu spára? Fotky níže hovoří jasně, a tak jsem mírně vystupující krycí plát naznačil nastříkáním surfaceru, nýty pak zlehka vrtáčkem o průměru 0,24 mm. Tak jsem alespoň sjednotil přeplátování kolem VOP, které je jemně naznačeno na dílech trupu.


 


1  2  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1638798655.3505 forum