Plastic Planet malý 2 Fit test Special Hobby malý
Plastic Planet malý Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký

 

denní zobrazení: 7320 / today visits: 7320

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
431) 14.10.2021-18:18  -  Libor Malý    Musím.pochválit

Propuštění zásilky a její doručování na místní poštu mi bylo před chvílí potvrzeno. Šlo to kupodivu hladce a hlavně rychle.

430) 14.10.2021-11:13  -  Libor Malý    Procleno přes eCeP

Do aplikace se přihlašuje e-identitou, já jsem tam šel přes internetové bankovnictví. PO odeslání celní deklarace jsem se informoval u ČP o dalším postupu. Prý nemusím dál nic dělat jen čekat na doručení zásilky, poplatek by se neměl platit žádný.


Jednalo se o zásilku doručovanou ČP, mezi fyzickými osobami, a v hodnotě do 45 EUR.

429) 14.10.2021-10:03  -  Libor Malý    Česká pošta nezklamala

Za chvíli vyzkouším proclení přes eCep, pak dám vědět jak jsem dopadl.

428) 14.10.2021-08:52  -  strýcArtuš    Česká pošta nasrala

https://celnicka.cz/navody-ecep


není tohle cesta jak se vyhnout výpalnému české poště, nebo je to naopak cesta k tomu výpalnému většímu?

427) 14.10.2021-08:45  -  jirka dominec    Česká pošta nezklamala

Jedna věc je, že se na tom Česká pošta - zřejmě - snaží napakovat.


Druhá věc je, že nám sem miliony Číňanů posílají drobné dary bez placení DPH.

426) 14.10.2021-08:45  -  jirka dominec    Česká pošta nezklamala

Jedna věc je, že se na tom Česká pošta - zřejmě - snaží napakovat.


Druhá věc je, že nám sem miliony Číňanů posílají drobné dary bez placení DPH.

425) 13.10.2021-23:36  -  Štefan Procházka    Česká pošta nezklamala

Před měsícem (cca) jsem kupoval na E-bay AH-Z od Dream Model za 750,- + poštovné 200,-. Paráda!


Při doručení mi pošta naúčtovala dalších 350,-, ale neměl jsem chuť se dohadovat a zkoumat to. Příště si ale dám pozor na to s kým doručit...


Ještě se někde tady potom objevil zástupce Dreammodel.cz, ale první objednávku zaregistroval, potvrdil a usnul...


ŠP

424) 13.10.2021-21:07  -  Libor Malý    Pošta - služba bez které se neobejdeme?

S DPH je to trochu jinak, viz odkaz na web Celní správy z mailu níže a výňatek z něj:


 


DPH se platí u všech zásilek, tedy i u těch, které nepřesáhnou hodnotu 22 EUR. Jedinou výjimkou z povinnosti platit DPH jsou dary mezi soukromými osobami do hodnoty 45 EUR, u nichž sice bude také nutné podat celní prohlášení, stejným způsobem jako u zásilek do 150 EUR, ale nebude vám vyměřena platba ani za DPH ani za clo, protože tyto dary jsou od těchto poplatků osvobozeny

423) 13.10.2021-20:35  -  Robert Bártek    Pošta - služba bez které se neobejdeme?

Já se to budu snažit vyřešit pomocí toho že si celní odbavení budu dělat sám pomocí ecep .. ještě jsem to nezkoušel ale prý to jde . Jen zajímavost ... odbavoval jsem na soukromou osobu 250,- celní řízení . Po druhé jsem si nechal posílal něco na firmu a pošta si kásla 700,- jen za odbavení . Masakr ..


Teď si to čtu podruhé a česká pošta tam lže . Není pravda, že od 1.10. to musí dělat jenom česká pošta . Na celním úřadu je pořád napsáno, že si celní prohlášení můžeš udělat sám na ecep . dph se platí u všech zásilek  clo až od zásilek 150 ojro a výše ...


 


Takže toto oznámení klasický výdrb od české pošty a klamání zákazníka . Mě taky zadrželi jednu zásilku a chtěli po mě clo a pod. , ale hlavně tam dali hromadu papírů že jsem v prdeli ať kontaktuji zástupce české pošty že mě budou dělat clo . Na tohle jsou fakt kreténi ..


 


Jinak doručování u nás na jedničku .. jezdí tu dva chlapi a paráda . Ale toto je o lidech. Vymění je a je to v prdeli :-)

422) 13.10.2021-19:43  -  Libor Malý    Česká pošta... NEMÁM SLOV!

Není to asi ryze vina České pošty, nicméně tento podnik začíná inkasovat slušné peníze. Jedná se o zásilky ze třetích zemí mezi soukromými osobami deklarované jako dárek. Je třeba dodat, že od 1.10.2021 níže uvedený limit 22 EUR neplatí a týká se to zásilek jakékoli hodnoty. A pozor - do hodnoty se počítá i cena poštovného! Dávám sem výňatek z mailu, který jsem dnes od ČP dostal.
V souladu se změnou celní legislativy nelze od 1.7.2021 osobně celně odbavit na přepážkách celního úřadu soukromou poštovní zásilku se zbožím v hodnotě nad 22 EUR. Je nutné vždy podat elektronické celní prohlášení. Více na www.celnisprava.cz.

K celnímu odbavení se lze dostavit na Poštu Praha 120, nicméně již nelze jednat přímo s celním úřadem, vždy lze jednat pouze s Českou poštou.


Možnosti osobního odbavení:a) Bez zastoupení ČP (zplnomocnění ČP) - poplatek 250,- + 103,- Kč*. Veškeré potřebné doklady (faktura či objednávka, Výpis z účtu či PayPal) si prosím vezměte s sebou + zaslané Oznámení o příchodu zásilky ze zahraničí + osobní doklady + platební kartu/hotovost. Případně můžete mít doklady v elektronické podobě (např. na flash disku, v e-mailu, apod.)b) Se zastoupením ČP (zplnomocněním ČP) – poplatek 200,- Kč*. Potřebné výše uvedené doklady, včetně přiložené plné moci vezměte s sebou nebo zašlete na e-mail: osobne-praha120@cpost.cz nebo sklad.praha120@cpost.czinformací, že si zásilku vyzvednete osobně. Potřebné doklady: plná moc ČP, faktura/objednávka, doklad o platbě, specifikace zboží, v případě DARU prohlášení odesílatele.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1634793378.861 forum