Válka do 31.12.20 Plastic Planet do 31.12.2020 malý Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
  Special Hobby velký

Plastic Planet velký  

denní zobrazení: 9746 / today visits: 9746

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
168) 11.02.2020-18:49  -  El Thud     Modernizace AČR ?

Za mne byl. Ale nebudu se přít. Jak stárnu, už nemám na tyhle diskuze na netu chuť.

167) 11.02.2020-11:28  -  Patla     Modernizace AČR ?

Beneš?


Nenech se vysmát. Nebyl to dobrý státník.


 

166) 11.02.2020-11:27  -  Gabriela    Modernizace AČR ?

Já to za zlé nikomu nemám. Ostatně, dnešní doba by to ani nedovolila. Pro mou rodinu by byl Beneš osobností a fenoménem za jiných okolností ale toto vlákno není o politice. Takže nebudu konkrétní. 
Nicméně, Beneš a J.Masaryk věřili a Masaryk tomu věřil ještě i v roce 48', že ČSR bude jakýmsi mostem mezi východem a západem. Přitom západ i východ už dávno moc dobře věděli, že žádný most nebude a ani nechtějí.


To jak Beneš dopadl (myšleno zdravotně) bylo dáno jeho povahou. To že se jeho zdravotní stav zhoršil bylo dáno tím, že prostě zvolil špatnou cestu v roce 38'. Proto s ním nikdo v Anglii nechtěl nic mít a ani s ním nikdo nejednal. A bohužel zradil a nechal zemřít ve vězení E. Háchu, kterému před úprkem do Anglie slíbil, že se o něho postará ať se děje co se děje (myšleno po válce). Je pravda, že Háchu nepopravili, ale nechali jej zemřít v žaláři. A Beneš nijak nereagoval na Háchovy dopisy.

A to že si přál pan Masaryk aby Beneš byl prezidentem je věc jedna. Druhá věc, že každý se může mýlit. Nicméně, kdo jiný se mohl chopit moci v ČSR, kde se pomalu ale jistě hnala ke kormidlu diktatura. Která by jistě přišla. A Masaryk to věděl. Proto tam chtěl mít Beneše. Beneš totiž měl kontakty a "dělal" politiku. Bohužel Beneš v rozhodující fázi tohoto státu nejenže selhal ale nechal jej, opustil jej. A to tehdejší politici moc dobře vnímali. 


 

165) 11.02.2020-08:52  -  El Thud    Modernizace AČR ?

Na Beneše mi nesahejte... Moji prarodiče si ho vážili do smrti a i já jsem benešovec - a nestydím se za to.  Nezapomeňte že Edvarda Beneše chtěl za prezidenta sám T.G.M. a dr. Beneš byl velmi vzdělaný muž, jemuž tahle země vděčí za samotnou svou existenci. Že na konci života už nestihl čelit vlivu komunismu je fakt... ale když umíráte, tak už toho moc nestihnete a dr. Beneš umřel ještě v osm a čtyřicátém.... To bych mu za zlé neměl. Koneckonců zemřel v pouhých 64 letech....

164) 11.02.2020-08:51  -  Gabriela    Modernizace AČR ?

Thude:


co se týče našeho zbrojního průmyslu, tak byl na vysoké úrovni do doby, než přišli Komunisté. Měli jsme po válce hodně projektů jak ve svéře prvních proudových letounů, tak nových tanků. Vše ale bylo zazděno. Politicky se to nehodilo. Je otázka, nakolik to byla touha zašroubovat se jistých straníků a na kolik rozkaz ze SSSR. Ale v době Stalina asi nikdo nechtěl riskovat. Zvlášť, když Stalin byl po roce 48' podezřívavý snad ke všemu co dýchalo.


Takže bohužel to nebyl Havel ale komunismus a funkcionáři, kteří kompletně zazdili náš vývoj. A můžu tě ubezpečit, že třeba i škoda auto měla na svou dobu luxusní návrhy, ale bylo to třeba moc buržoázní. 
Celé to pak skončilo tím, že v roce 89' byly podniky zvyklé na to, že prostě stát zadal zakázku a vyrábělo se. Práce přišla automaticky.


Jenže kapitalistický systém tak nefungoval. Musel jsi mít obchodníky a mít co nabídnout. Zde se zaspalo. A taky, nebylo co nabídnout.


 

163) 11.02.2020-08:29  -  Gabriela    Modernizace AČR ?

162) 11.02.2020-08:26  -  Gabriela    Modernizace AČR ?

pro: Štefan Prochazka


Smluvně ošetřeno jsme to měli s Francií. To jest jediný západní spojenec. A ten jako jediný Nás vlastně zradil.


Jinak Rumunsko, Balkánské země, SSSR bylo schopné pomoci.


Rumunsko bylo mobilisováno pro případ napadení ČSR Maďarskem. A SSSR by podle mého vlítlo do Polska, když by Polsko zahájilo vojenské operace vůči ČSR. Ostatně, co se dnes neuvádí je to, že po vpádu Polska na Těšínsko, Rusko vypovědělo Polsku smlouvu o neůtočení. Takže vlastně Polsko nyní mohlo čekat, že kdykoliv SSSR může provést vpád do Polska.


Dle mého názoru jediný kdo rok 38' totálně zazdil byl jistý pan Dr. Beneš. Ono bude i hodně zajímavé až vyjdou i další skutečnosti ohledně tohoto pána na světlo světa. A asi to nebudou hezké skutečnosti.


 

161) 07.02.2020-20:36  -  El Thud     Modernizace AČR ?

Ano, doba kdy jsme vyráběli supersoniky (které se u nás dělaly jen v licenci) je pryč. Ale stále se u nás dělá (v několika firmách) dost sportovních letadel, v Aeru vyvinuli a začali prodávat L-39NG....


Jenže ona ta doba je pryč ne protože bychom to neuměli, ale protože se jaksi snížila poptávka. Doby obřích leteckých armád s mnoha typy je pryč. I velmoci se unifikují. Když si to vezmete tak pro USAF je hlavní dodavatel Lockheed - Martin a to jak na letadlech 4 generace (F-16Viper, tak F-22 a F-35). Pro US NAVY stále ještě Boeing (F/A-18 "Super Hornet/Growler" a v omezené míře F-15) a v bombardérech už jen a pouze Northorp-Grumman corp.... Rusové v podstatě přešli komplet na "Flanker Family" těch pár MiGů to nevytrhne a spadají hezky pod libertariánské připodobnění "Co je a co není vidět". (MiGy se dělají, aby se dělaly, ne že je někdo potřebuje). V NATO si jede ve své linii čistě Francie (a vždy jela). Po brexitu možná už není reálný vývoj UK - DE - IT jako v případě Tornada a později Eurofighteru Typhoon a ještě je tu SAAB-BAe... a Gripen.


Ono to není o tom vyvíjet supersoniky - ale mít je komu prodat. A komu to chcete prodat, když většina NATO bere od Lockheedu (F-16 a F-35 ?). Frantíci mají svou "truc Rafale" která zase tak velkou díru do světa neudělala, Eurofighter byl politický projekt a zas tak úspěšný nebyl... (Velký, žravý, od pohledu zastaralý). Evropané spíš prorazili v civilně-vojenském sektoru (Airbrus) než v tom čistě vojenském... A budoucnost není v supersonicích ale supersoniku a doprovodných AI dronech, kdy supersonik s pilotem bude sloužit jako naváděcí středisko pro tyhle levné a snadno nahraditelné (protože člověkem neřízené) odpalovací baterie raket... Místo živých wingmanů se budou do boje brát létající křídla s břichem plným PLŘS/chytré protipozemní munice.


Ono není hezké, tak ČR a její průmysl přeceňovat. Třeba Zbrojovka Uherský Brod přece prosperuje víc než dost, docela se vede i Tatře o Škoda Auto nemluvě (se koukněte kolik typů dělal za "bolšána" a kolik dneska (Citygo, Scala, Fabia, Octavia, Superb, Karoq, Kodiaq). Když padl minulý režim, tak vrcholem produkce byl Favorit, který měl - světe div se - motor vepředu.  A samo - papalášská Tatra 613 - která se ale ani náhodou nemohla srovnávat třeba s takovou Mazdou 626 Mk. I (1987) co měl po "Sametu" jako ojetinu náš dědeček. (Všechno v elektrice, na sedačkách i na dveřích plyš a samet plus koženka, kličky v chromu, tuším že i klimatizace. A to byla Tatra VIP transport - v podstatě konkurence vrcholných BMW a Medvědů a Mazda mainstream....


A co se týče našeho oboru, tak tady je ČR supervelmoc. A svý způsobem byla i za toho totáče, copak OEZ byť to je už konec "normalizace" byly nějaké ošklivky ? Myslím, že naopak, dokud nevydal svou čtvrtkovou MiG-21 Eduard tak to byla jediná přesná "migina" ever.


Jako sorry. Letadla (včetně bojových) made in CZ máme, těžké a středně těžké náklaďáky (TATRA), flotilu osobáků... skvělý pistole a flinty... (A nejen od Zbrojovky)nebo vlaky a tramvaje (Škoda Heavy industry tuším)... Já se za náš průmysl nestydím a nemyslím, že by byl zaostalý. Spíš naopak, zdárně pokračuje v tradici C.K. Monarchie a První republiky. (Třeba elektronika - čipy i OS - to je přece vesměs všechno Made in USA (Intel, AMD, NVidia, Qualcoom, Apple, Microsoft, Alphabet(Google), Facebook... atd..., něco málo má Jižní Korea (hl. Samsung, LG), něco Japonci (SONY - fotočipy) a hodně Taiwan (v podstatě všichni hl. výrobci PC HW jako je ASUS, MSi apod.)plus rudá Čína (Huawei, Lenovo apod.). Seberte pár set milionů (Eur) nakupte od těhle gigantů šváby a displeje a nechte si udělat cokoliv na klíč, oni vám to Taiwanci (Foxconn) už nějak sestaví...


Teď při problémech s "čínskou breberkou" je úžasné si uvědomit, že zemička o počtu obyvatel menší nežli jedno čínský město druhého řádu má docela velký průmyslový potenciál.


(Svým způsobem je ČR úspěšnější než to větší a mnohem víc do armády investující Polsko...)

160) 07.02.2020-17:50  -  Knippl    Modernizace AČR ?

Gabriela:


Ad příspěvek č.149. Výstižně napsáno. Poláci jsou holt podobní famfaróni jako Slováci s jejich F-16 posl.verze. Jedno polské přísloví říká: "Ukaž Polákovi propast a on do ní skočí".

159) 07.02.2020-15:43  -  Štefan Prochazka    Modernizace AČR ?

Thude,


ono pojetí "přítel-nepřítel" je také hodně zavádějící! Sám jako znalec historie bys mohl pamatovat na X případů, kdy se velký kamarád naštval a malá lehce závislá země je bez pomoci a dalších dodávek.


Stačí se podívat na pomoc Západních spojenců nám v roce 38, na jaře 39 a to vše smluvně dohodnuto!


Nebo jak byl Izrale závislý na francouzských zbraních a zastavili jim kohoutek v nejméně vhodnou dobu...


A myslím, že strašit lidi "závislostí" na dodávkách z Ruska... vždyť, ať koupíme cokoliv, budeme vždy závislí na někom. Doba, kdy jsme dokázali udělat vlastní dobré letadla a ještě je sami vyrábět, nebo dokonce i licenčně supesoniky, je už asi dávno nenávratně pryč.


ŠP

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711582631244.9664 forum

Reklama: Hračky