Hájek Hobby do 14.9.19 Válka do 31.12.19 Plastic Planet do 31.12.2019 malý
Fit test Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 271 / today visits: 271

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
61) 08.07.2019-10:47  -  jirka dominec    Modernizace AČR ?

Richarde, OK.

60) 08.07.2019-10:15  -  Mgr. Thud    Modernizace AČR ?

To já si pane Richarde právě myslím také, proto jsem za to, aby AČR měla bojový stroj a ne přemalovaného civila, potažmo skutečný bitevník - plus víceúčelový bojový transport, nebo jak to nazvati.

59) 08.07.2019-08:32  -  Richard    Modernizace AČR ?

Thude, ještě k té "láci" střelby z kanonu: v případě Avengeru (A-10) s jeho ultradrahým střelivem a vysokou kadencí to rozhodně neplatí...

58) 08.07.2019-08:30  -  Richard    Modernizace AČR ?

Jirko, Turci mají zatím paralelně ve službě AH-1W a F,které postupně nahrazují T-129 (upravená Mangusta). Výhledově tedy budou mít jeden typ, pravda... Japonci mají vedle licenčně vyrobených AH-64 DJP taky stále hromadu letitých Cober verze S. Ty budou postupně nahrazovat, Amíci už jim nabídli AH-1Z. Pákistánci mají pár nových Mi-35M a staré AH-1F. Korejci mají AH-64E a AH-1 F a S, které procházejí modernizací.


 


Thude, Bell 412 a UH-1Y jsou dva naprosto odlišné vrtulníky. Snad jenom vnější podobnost je spojuje. Ale vnitřní konstrukce trupu je odlišná, o motorech, rotoru, reduktoru, transmisích,hydraulice,elektronice a všem ostatním nemluvě. UH-1Y má téměř dvojnásobný výkon motorů a taky téměř dvojnásobnou stoupavost, také je o nějakých 50 km/h rychlejší (Vmax) o ryze vojenské výstroji a výzbroji nemluvě. To je obrovský rozdíl proti nazeleno přemalovaným strojům, jaké nabízí Agusta-Westland... Leccos by ti mohl napovědět už jen fakt, že UH-1Y a AH-1Z sdílejí 85 % shodných komponent(vyjma draku). Je velký rozdíl mezi vrtulníkem vojenským a bojovým. S tím prvním můžeš machrovat na přehlídkách, při civilních zásazích, nebo při úkolech typu MEDEVAC nabo SAR. Ale jakmile přijde na CASEVAC nebo CSAR, musíš mít bojový stroj...

57) 07.07.2019-22:15  -  Mgr. Thud     Modernizace AČR ?

Já tenhle argument četl kdysi o A-10 ( a tušim i F-4 s gunpodem) - střela do kanonu je levnější než ŘS a leckdy vykoná stejnou práci. Po operaci Desert Storm byli generálové v šoku, protože osádky vrtulníků prý doslova plýtvali tehdy revoluční a drahé střely Hellfire doslova na cokoliv, nadšeni jejich účinností. Míněno plytvali ne na tanky, ale obyčejné náklaďaky atd. zkrátka tam kde stači kanon. ( A gunpod byl zase levnou alternativou rakety v souboji tělo na tělo  s MiGem.

56) 07.07.2019-15:37  -  Jirka    Modernizace AČR ?

Zajímavý výrok: "...(ideální pro daňové poplatníky)..."


Mám pocit, že převážná skupina těchto osob uvedenými výdaji není zrovna nadšená.

55) 07.07.2019-09:28  -  Mgr. Thud    Modernizace AČR ?

Ale - laicky - UH-1Y je vlastně vojenská verze toho co už dlouhá léta použivá PČR ne ? AB-212/214.... Prostě twin engine Huey.... Se zesílenými systémy etc... a pokud nemá PTŘS tak je to na boj proti tankům stroj k ničemu. Kdyžto Viper (aka vylepšená SuperCobra) má kanon (ideální pro daňové poplatníky) i PTŘS.

54) 06.07.2019-22:09  -  jenda    Modernizace AČR ?

LK 7/2019:


Nabídka USA MO ČR 24.6.2019:


12x UH-60M


nebo


8x UH-1Y + 4x AH-1Z

53) 06.07.2019-20:12  -  jirka dominec    Modernizace AČR ?

Vzal jsem to podle wiki. Nad Turkama přimhouřím obě oči, ale co mají ti ostatní? (ano, wiki není absolutní zbraň, vím)

52) 06.07.2019-10:59  -  Richard    Modernizace AČR ?

Marku nevím, ale tipl bych si, že ano. Ale bohužel to neřeší požadavek na protitankové řízené střely. APKWS si s MBT neporadí.


Jirko díky, zapomněl jsem na egyptské Ka-50 ale zase počítám i Izrael (Cobra a Apache). Naopak se zařazením GB nesouhlas - dva čistoktevné bitevní stroje v řadové službě nemají, Lynx/Wildcat do toho nepočítám. A oba jsme zapomněli na Turky, Japonce, Pákistán a Jižní Koreu... Takže jednu ruku a pilu opravuji na dvě ruce a pilu  Cool: Rusko, Čína, USA, Egypt, Turecko, Japonsko, Pákistán, Jižní Korea...


Thude, ty vnímáš balistickou ochranu podobně jako většina lidí, tedy logikou: "má to pancéřování - nemá to pancéřování". Ale je to složitější. Skutečné vojenské speciály procházejí řadou ostřelovacích zkoušek, které řeší odolnost stroje proti poškození za letu, zálohování sstémů a podobně. Například UH-1Y prodělal přes dvacet rozsáhlých ostřelovacích testů různými rážemi, na jejichž základě se řešilo zálohování, rozmístění a ochrana jednotlivých důležitých komponentů. Třeba v hydraulickém systému je soustava tlakových senzorů a uzavíracích ventilů, které zajišťují provozuschopnost i po zásahu některé části hydaruliky nad rámec běžných "dry run" požadavků. Civilní stroje "přemalované" na vojenské speciály ničím takovým neprocházejí.


 


 

1  2  3  4  5  6  7  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711563834084.9329 forum

Reklama: Hračky