Válka do 31.12.19 Plastic Planet do 31.12.2019 malý Fit test Special Hobby malý
Hájek Hobby do 14.9.19 Carius
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 14962 / today visits: 14962

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
75) 11.08.2019-11:47  -  Swordfish    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

P-51 klapky + kryty podvozku - vztlakové klapky u P-51 se dají po opuštění letadla nenásilně stlačit do svěšené polohy rukou nebo než slezete křídla zlehka nohou.Na kraji vztlakové klapky je skrytá stupačka, která Vám umožní opustit letadlo bez seskoku z výšky. Vnitřní kryty podvozku jsou většinou po přistání v horní poloze, ale pokud letadlo nějakou dobu stojí pak svou vlastní vahou klesnou do otevřené polohy.
Proto jsou na některých fotografiích v poloze zavřeno a někde v polootevřené a někde v plně otevřené.

74) 10.08.2019-12:09  -  Michal Šourek     P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

Vystrelny otvor pro signalni pistoli. Casto byva prelepen.

73) 10.08.2019-11:49  -  jirka dominec    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

Jo, ten je hezkej. Na co je ten důlek pod kabinou?

72) 10.08.2019-11:27  -  Libor Malý    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

71) 08.08.2019-09:07  -  Libor Malý    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

Včera jsem se konečně dokopal k tomu, abych nanesl popisky. Na aršíku jich je hodně, ale nepoužijí se všechny. Bylo to docela vyčerpávající na schématu hledat místečko, kam která popiska přijde nalepit, navíc večer a pod umělým světlem. Přebývající popisky na schématu rozmístění neuvedené jsou asi pro jiné verze P-51D.

70) 07.08.2019-20:15  -  Michal Šourek     P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

Walkmane, pokud sis poridil prebal Tamiye s modrym cumakem na boxartu, tak si rovnou kup jine dekaly nebo opravne dily. Primo ze stavebnice se neda postavit zadna obsazena kamuflaz, vzdy je neco blbe. Pokud vsak konci tva rozlisovaci schopnost pro dany typ tim, ze ma bublinu a ne razorback, tak beru zpet, co jsem napsal a v klidu lep.


 


M.

69) 07.08.2019-20:10  -  Michal Šourek     P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

To Zbynek - diky za popis favorita, ja mel pologaluskace, to uz byla jina liga, takovy profipack. S tim cernym plastovym sedatkem, ze ktereho silene bolel zadek, ale byli jsme mladi a museli neco vydrzet.


Ad klapky - nerikam, ze nejsou fotky na neshozene klapky, koukal jsem a pokud jsou klapky nahore, jsou i zavrene podvozkove kryty. U verze s motory Alison je naopak vic fotek s nesklopenymi klapkami a nejvetsi anomalii jsou nezavrene podvozkove kryty u Alisonu.


 


Ad Spitfire - tam je naopak velka vzacnost najit provozni fotku se sklopenymi klapkami. Nenasel jsem zadnou, koukal jsem jen na valecne.


 


M.

68) 07.08.2019-18:04  -  El Thud    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

Teda dnes jsem obtelefonoval všechny prodejny v Praze. Mustang nikde nebyl skladem. Ted sem na MF čet, že balení s Cartografy dochází a v dalších už bude Eduard. Tak doufám, že stihnu Cartograf... Ach jo.

67) 07.08.2019-14:52  -  Zbynek Skopan    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

To Michal Šourek:


Favorit cca r 1977 . F1 rám vepředu klínkový jednotác  v zádu tříkolečko  a  nýtovaná přehazovačka (pozdější byla ta plastová..... ta strará se dala  přenýtovat)  stal 1290,-Kčs (zhruba nástupní plat průmyslovaka) koupeno : jak jinak než "podpůltovka" v kovomatu v Hořicích na Husovce ... Kolo jsem postupně přestavoval,  naposledy  v 90 letech,   kdy jsem zkrátil  stavbu  a vidle  na 26"  věčkový  ráfky 1,8 ... vepředu Walter , spd,   vše  ostaní Exage 300 , kompletně nový  hlavový složení .... na tom kole jsem objel celý Holandsko  a Rakousko...s těma 1,8 plášti byl  užasně rychlý (Praha-Hořice asi 2 hodiny)  Teprve  loni jsem  ho věnoval  sousedovi, který  běhá orieňták  a potřebuje na zimu "bláťák" pro treningy...  ted po Praze jezdím na skládačce .. prostě pražský kavárensky  hypster..


 


jinak   ono je to s těmi  klapkami  asi  jako:


Kolik je fotek  odstaveného Spitfiru  s vyklopenými  vztlakovkami ?  nebo  vzpomeňme  kauzu slotů u Bf 109. a mohli bychom pokračovat

66) 07.08.2019-14:51  -  Vladimír Šulc    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

To je dobře, Walkmane. Budeme potřebovat více podobných jedinců, ochotných skoupit staré zásoby :-)

1  2  3  4  5  6  7  8  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711566155761.3458 forum

Reklama: Hračky