Válka do 31.12.19 Plastic Planet do 31.12.2019 malý Fit test Special Hobby malý
Carius
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velkýdenní zobrazení: 1961 / today visits: 1961

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
100) 09.09.2019-07:49  -  Libor Malý    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

Pro ilustraci toho, jak jsou obtisky tisknuté Eduardem kvalitní, především co se jejich tloušťky (tedy spíše tenkosti) týče, přikládám pár fotek. Použil jsem aršík z profipacku "dé pětky" bez kýlu, který aplikuji na svůj druhý model. Krycí lak je tak tenký, že jeho rozhraní není poznat. Obtisk se symboly sestřelů jsem nanesl na modrý podklad Vallejo ošetřený lesklým lakem Tamiya z řady LP, ostatní obtisky na syrový "kovový" podklad z barev Alclad II a MRP. Dlužno ovšem podotknout, že s drobnými obtisky, především s popiskami, se musí pracovat velice opatrně a je potřeba je z papíru stahovat po jednom přímo na povrch modelu, jinak hrozí, že se při uchycení do pinzety zkroutí. U jiných obtisků jsem byl zvyklý si jich odmočit najednou víc a pokládat je na model špičkou pinzety a jednou rukou. Tady to moc nejde, protože se mi často zachytily na špičce pinzety a po přiložení na místo se jí nechtěly pustit. Dobrým pomocníkem bude proto stojánek, aby měl modelář obě ruce volné a jednou rukou si mohl přidržovat podkladový papír a druhou opatrně obtisk stahoval na plochu. Také mějte na paměti, že s obtisky se dá po papíru hýbat v podstatě ihned po namočení.


 
99) 01.09.2019-20:40  -  kelev    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

ten obtisk pikoveho esa..ma byt obracene

98) 29.08.2019-11:11  -  Roman4    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

Po slabém přelakování bude na barvě ten výsledek ještě lepší, předpokládám, že rozhraní krycího laku zmizí úplně. Já jsem v novými obtisky od Eduardů spokojen velmi. Původně jsem chtěl čekat k RC Mustanga na wet transfery p. Bobka, ale teď to už za nutné nepovažujiSmile

97) 29.08.2019-10:33  -  Libor Malý    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

Roman4: super fotky, na NMF není ani vidět rozhraní krycího laku, na žluté barvě kolem Q trochu ano, ovšem jde o maximakro foto a okem to skoro vidět nebude. Místy se to nevcuclo do nýtků a rytí, takže vodičky by se použít mohly. Já si v rytí pomáhám "pěstěným" nehtem ukazováčku, kterým, někdy třeba až druhý den, projedu příslušnou linku, aby se do ní dekál dostal úplně.

96) 28.08.2019-18:18  -  Roman4    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

Tak jsem se pokusil vyfotit, jak vypadjí Eduardí obtisky aplikované na NMF i barvě.

95) 28.08.2019-18:16  -  Roman4    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

94) 28.08.2019-16:59  -  El Thud    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

Chatanooga je všude v Praze vyprodaná, chtěl jsem omrknout tu s vašimi novými dekály ale nikde neni. Za mne je jen zatím složitější pasování křidla u šachty (ale když sem to dal aj ja) a nesedí vložka s kulomety (nejen mně). Jinak zatím spokojenost. A vlastně jediné ci mne zajímá je mustang "razorback" nechť mohu ignorovat letitou (ale dosud pěknou a prakticky jedinou Tamku-když opomenu historicky Monogram). Už se těsím na časnou verzi bez kýlu.

93) 28.08.2019-09:00  -  Roman4    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

Použil jsem spíš ze zvyku vodičky Gunze, večer se doma pokusím nafotit. I bez Mr. Soffteru byl výsledek OK, v zásadě by asi byl potřeba aplikovat jen na 2-3 složitější místa.

92) 28.08.2019-08:25  -  Libor Malý    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

Roman4: s vodičkami nebo bez? Nějaké foto?

91) 27.08.2019-22:09  -  Roman4    P-51D Mustang, Eduard 1/48, se představuje & fit test

Dneska jsem nové obtisky nanesl na Mustanga, manipulace s nimi bezproblémová a na NMF povrchu vypadají hodně  dobře. Ani jsem nečekal až tak výborný výsledek.Smile

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711571361389.4583 forum

Reklama: Hračky