Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velkýdenní zobrazení: 15170 / today visits: 15170

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
68) 19.05.2005  -  Pavel Klouček    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
Ahoj Stando. Mě tedy nenapadlo hledat výrobní číslo na listech, myslel jsem že se tam vždy uvádí výrobní číslo rotoru (případně vrtule u letadel). Nicméně jsem na to teď kouknul a ve druhém řádku vidím xxx454x a v posledním nejspíš 756. Ta poslední číslice není jistá, ale čtyřka to není určitě. Schválně na to mrkni taky ještě jednou, možná si všimneš že stříbrnou barvu VOP ta fotka nevylučuje, protože na ní VOP vůbec není
67) 18.05.2005  -  Lukáš Beránek    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
Me ani tak zatim nezajima presne malovani jako spis to kde ty masinky skoncily.
Ale kazda informace je plus.
66) 18.05.2005  -  Standa K.    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
To Pavel K.: Zdravím Tě! Překvapilo mě, že se téma ciervy zase otevřelo. A potěšilo zároveň, že je zase o něco víc takových "bláznů", kteří se s tím modelem moří. K tomu číslu, luštil jsem číslo na fotce z havárky - na horní straně listu u rotoru - a přišlo mi to jako 744. Ono to nebylo moc zřetelné, ale určitě koncové dojčíslí bylo ze stejných číslic. Schválně na to mrkni. 754 bude podle mě spíš překlep. Stejná fotografie zároveň vylučuje stříbrnou barvu listů a stříbrnou barvu VOP, to jen pro doplnění k tomu, co už zde bylo napsáno. Taky jsem tu něco četl o hledání přemaleb na vojenské ciervě. Jedna přemalba je zřetelná na té detailní fotce s vojákem. Je tam krásně vidět z části zamalovaný světlý (stříbrný?) pruh. Hned u písmene "s".
65) 18.05.2005  -  Lukáš Beránek    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
Dik za fotky. Ty z havarkou sem fakt este nikde nevidel. Podle fotek ta havarka nebyla tak zla. Videl sem par rekonstruovaní C30. A konstrukce C30 není nijak slozita. Skoda, ze stopy konci ve valce. Tak nadhernej stroj
64) 18.05.2005  -  Pavel Klouček    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
Mimochodem ten armádní byl nejspíš po havárii opraven. Je známa podoba minimálně se dvěma typy hlavního rotoru a dvěma kusy vrtule. Takže ani u ní nelze určit konec. A taky jsem v nových publikacích narazil na rozpor ve výrobních číslech. Zatímco já nalezl v britském rejstříku, že budoucí S8 byla vyrobena jako v.č. 744 ex G-ACXV, tak v nových článcích z Francie je uváděna jako v.č. 754 ex G-ACXB.
63) 18.05.2005  -  Pavel Klouček    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
Ten druhý sloužil u Bati a byl mimo jiné předváděn i v Jugoslávii apod. Později stopy mizí, buď (nejspíš) padl do rukou okupantům spolu s dalším Baťovým leteckým parkem nebo ho stačil těsně před válkou prodat nebo zničit při havárii. Nějaké foto pošlu.
62) 18.05.2005  -  Lukáš Beránek    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
Takže vírníky Cierva C.30 byly v česku dva. Jeden havaroval v Letňanech. Moje otázka zní.
Co se stalo s tím druhým?
Pokud mate někdo fotky těchto strojů dost bych ocenil jejich zaslání na ovecka.l@seznam.cz předem děkuji.
61) 19.11.2003  -  Josef Studený    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
To Michal Dub. Jsem také jen obyčejný smrtelník. Problém je v tom, že TMB je muzeum, nikoliv archiv. Z toho pramení poněkud jiné priority a určitá omezení. Materiály jsou zpracovány pouze částečně. Je nepřehledno. Nemá je kdo vyhledat a připravit. "Nejsou lidi". Chce to dohodu s příslušným pracovníkem.
60) 19.11.2003  -  Michal Dub    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
To Josef Studený: Má obyčejný smrtelník možnost zapátrat v archívech TM Brno? Díky.
59) 19.11.2003  -  Petr Lukeš    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
to Josef Studený: dobrá práce. Mohu požádat také o ten scan?
1  2  3  4  5  6  7  8  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1713585722.8061 forum