Special Hobby malý Plastic Planet malý Válka Fit test
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Plastic Planet velký   Special Hobby velkýdenní zobrazení: 13504 / today visits: 13504

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
48) 15.11.2003  -  Petr Lukeš    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
to Pavel Klouček, Miroslav Tebich: ozvěte se mi, mám pro vás obrázek, ale neznám Vaše maily.
47) 14.11.2003  -  Petr Lukeš    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
to Pavel Klouček: jestli jsem správně pochopil, domníváte se, že ta vojenská Cierva s označením S8 je OK-IEA, ex.G-ACXV (v.č.744) dovezená z Anglie.
S8 by ale měla být právě ta původní Baťova OK-ATS (v.č.739) a vojáci (VTLÚ) ji měli od Bati nějakou dobu jen půjčenou.
46) 14.11.2003  -  Pavel Klouček    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
Já taky nehájím svůj názor jako jediný správný, jsem přístupen jakékoli argumentaci vedoucí k cíli. Ten flek po původní imatrikulaci jsem hledal taky a taky nenašel. Jde o to, zda přeletovka vůbec na stroji byla. Vím o případech, kdy měly některé stroje přidělenou přeletovku toliko papírově a stejně letěly bez ní. Krom toho bych spíš typoval na přepravu typu bedna-vlak, protože s touhle mrchou se jen tak výletovat po Evropě- to bych nemusel. Zajímavé taky je, že na Baťově stroji se na některých fotkách jeví imatrikulace poměrně tmavá (tmavší než pruh a nápis Baťa), tj. rozhodně ne čistě bílá, ale jakou by měla mít barvu netuším.
45) 14.11.2003  -  Petr Lukeš    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
To Miroslav Tebich, Pavel Klouček: Když chcete fotky z digitálního foťáku, budete je mít. Jen mějte strpení, já vlastním jen "klasiku" (jak říká Pavel: "Jsem na to hrdý.")a musím si ho půjčit.
44) 14.11.2003  -  Miroslav Tebich    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
to p. Klouček. Napadla, to je ta varianta "přelakování před přeletem". Jenže pak je tu ještě nutnost po přeletu zamalovat přeletovou imatrikulaci, i to by mohlo být vidět ne? Ale možná skutečně dostali kyblíček barvy na cestu. Nebo se už tehdy u nás používaly "vodovky"? Tu fotku havarované jsem viděl a právě z ní odvozuju nepřítomnost stop po přemalování na zřejmě původním plátně. Aby bylo jasno, já nekritizuji Vaší středně modrou, i když osobně s ní zatím nesouhlasím . Máte pro to určité argumenty, které vypadají logicky. LAe jsou tu stále ještě ale. Proto se ptám dál.
43) 14.11.2003  -  Pavel Klouček    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
To Miroslav Tebich: a nenapadla vás varianta, že stroj měl britskou registraci toliko pro tovární předvádění a pro prodej to v továrně lákli ještě jednou? Mimochodem už u nás sebou alespoň jednou ošklivě sekla o zem a po tom určitě muselo být opravováno plátno (a taky byl asi měněn rotor a vrtule). Ale jestli dostali s sebou kyblíček barvy (asi by to bylo dobré, protože snad není jediná, která by nebyla poškozena havárií) nebo ji na opravu poslali do fabriky netuším.

To Petr Lukeš: Ani já nejsem z Prahy a jsem na to hrdej. Taky bych se přimlouval za řešení zneužít někoho s digitálem a prostě to vyfotit.
42) 14.11.2003  -  Miroslav Tebich    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
Bohužel (či bohudík?) z Prahy nejsem. Sice se tam občas dostanu, ale momentálně jediná jistota mého pobytu v Praze je na Silvestra plus možná den předem. Kdyby jste byl té ochoty....Album bych neloupil, vše by určitě dokázal bleskově vyřešit digitální foťák.
41) 14.11.2003  -  Petr Lukeš    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
To Miroslav Tebich, Pavel Klouček: mám ten album. Pokud je jeden z Vás z Prahy, můžeme se dohodnout na zapůjčení (vezmu proti zapůjčení třeba nějaká rukojmí)
40) 14.11.2003  -  Pavel Klouček    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
To Petr Lukeš: Zajímavé, nemáte náhodou sken nebo foto tohoto obrázku?
39) 14.11.2003  -  Miroslav Tebich    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
A nemáte náhodou alespoň náhled těch obalů? Moc by mne kromě Ciervy zajímalo zpodobnění barevného provedení dopravních strojů ČSA a ČLS.

Mě na těch fotografiích čs. voj. Ciervy nesedí jedna věc. Žádné stopu po přetírání původní britské imatrikulace, pokud ji nesla. Buď to tedy udělali původní barvou a stroj předtím létal jen velmi málo, takže rozdíl není vidět, a nebo ji přetřeli celou před či těsně po přeletu? Jak to tak vidím, raději se pustím do hráškově zeleného stroje pana Bati
1  2  3  4  5  6  7  8  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1713583434.6898 forum