Válka Fit test Special Hobby malý Plastic Planet malý
Forum plastikových modelářů
Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů  |  Fit test / Stavba  |  Nový editor  |  Nápověda
Topics  |  Start new topic  |  Model gallery  |  Kit fit test / kit build                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velkýdenní zobrazení: 16318 / today visits: 16318

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
8) 05.08.2003  -  Pavel Šubr    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
Fakt modrej?s23 A já na něj chystám zelenej kabáteks39,no nevím...?s17s33
7) 05.08.2003  -  Pavel Klouček    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
Podle mnou provedených posledních pátrání byly u nás skutečně dva kusy, a to Baťův OK-ATS vč.739 a vojenský S8 s původní britskou registrací G-ACXV vč.744. U barev zatím jasno není, odhadujeme nejspíše modrou, ale u Baťova stroje to vypadá, že by mohl mít stříbrné VOP a u vojenské mašiny to bohužel vidět z dostupných foto není. Pokud byste chtěl to foto z Modeláře v lepší kvalitě, ozvěte se na mail. A vítejte v klubu Ciervologů.....
6) 05.08.2003  -  Pavel Kautzký    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
Trochu opráším dané téma, neboť zvažuji začít stavět črtvrtku. V modeláři č. 8 ze srpna 2002 je pěkná fotka na čs. stroj S8 v tmavém kabátě. Jaká to je barva? Byly u nás dva kusy nebo jen ten Baťův změnil majitele?
5) 23.05.2003  -  Pavel Klouček    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
Zatím z naší diskuze vyplývá, že interier byl asi i u civilních verzí kostra v šedo-zelené a plátno nenatřené, tudíž něco mezi růžovou, červenou a hnědou lehce šmouhaté. Taky to že model od Azuru je porod - průměr motoru větší asi 0 2mm, délka taky, o tvarech ani nemluvě - takže nový včetně výfukového prstence. Špatný tvar přídě - to je ještě dobrousitelné. Zcela špatná zadní polovina trupu - z půdorysu moc tlusté, VOP příliš nízko, linie hřbetu trupu díky tomu moc zalomená. Doufám že pro úvod stačí
4) 22.05.2003  -  Petr K    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
Též prosím.
3) 22.05.2003  -  Pavel Šubr    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
Co dát zprávičku sem?s42Taky mně to čeká.s33
2) 22.05.2003  -  Jakub Cikhart    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
Ahoj Pavle, zkus kontaktovat Standu Kralika z IPMS ČR-Praha na emailu
skralik@osoud.pha9.justice.cz

On je nejvice fundovany, prave to stavi a ma k tomu tuny podkladu a uprav, no proste vsechno. Klidne me uved ze jsem ti to poradil.

Jakub
1) 22.05.2003  -  Pavel Klouček    Avro Rota/ Cierva C.30 v českých barvách
Snažím se postavit českou armádní Avro Rota s označením S8 na trupu. Mám na ni pouze tři fotky, ale i z nich bych se odvážil tvrdit, že barva poklic na kolech je bílá a ne stříbrná, jak praví návod. Co ale netuším je barva interieru. Na všech barevných fotkách jsou stroje z muzea, které sloužily za války v RAF a mají proto pochopitelně kostru v britské šedozelené interierové. Plátno je pak většinou bez nátěru (tj. červenohnědý odstín). Jak ale byly zbarveny kostry u firmy Avro ve třicátých letech? Naše Avro bylo vyrobeno někdy kolem roku 1935 jako civilní a proto očekávám, že barva vnitřku byla jiná. Jen tak mimochodem tvar přídě, rozměry motoru a ocasní ploutve v podání od Azuru - no je vidět, že materiálem na zákazníkovi nehodlají šetřit a klidně přidají kde se dá .
1  2  3  4  5  6  7  8  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra plastikových modelářů
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje poskytovatel služby, který si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby je možno podávat e-mailem na forum@plasticplanet.cz.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.
1713587364.0679 forum