Válka do 31.12.20 Plastic Planet do 31.12.2020 malý Fit test
Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Plastic Planet velký   ArtScale velký

  Special Hobby velký

denní zobrazení: 11797 / today visits: 11797

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
424) 21.09.2020-10:58  -  El Thud     Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Nedávno jsem zase četl Černé barony po 40 letech a režisér Zdeněk Syrový byl u PTP a onu sebevraždu poručíka Mazurka si prosadil do  scénáře on. (Švandrlík ho varoval, ať mu z filmu neudělá tragédii).


Nicméně právě v černých baronech po 40 letech je Mazurek zmíněn 2x - jednou, když naletí bývalému vojínovi Cínovi (nyní taxikáři), že je doktor, a chce po něm aby mu  léčil rozšvihaný zadek, a podruhé, když  si  jeho dcera Valérie  otevře "masážní salón".


Jinak podle  toho pořadu, co jsem odkazoval se skutečný Terazky - tedy pan Gazda  - o černých baronech dozvěděl, přečetl si je - a byl odhodlaný  Švandrlíka zažalovat. Ale nakonec ho jeho okolí přesvědčilo, ať to nedělá...  Spisovatel si pak oddechl, že  dostal onen nápad majora přejmenovat a tím se uchránit  od průšvihu. To je pro mne nová informace, většinou bylo uváděno, že se neví, zda  pan Gazda někdy knížku četl.


 

423) 09.09.2020-17:56  -  Honza Hora    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Některé osoby a příhody, které Thud uvádí, jsou zachyceny v seriálu Černí baroni. Kefalína tam hraje Radek Holub, Těrazkyho Andrej Hryc, generála Petr Nárožný. Jde to stáhnout na You tube.

422) 08.09.2020-20:15  -  El Thud     Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Zde článek Ivo Pejčocha o předobrazu majora Terazkyho - jmenoval se Andrej Gazda a dožil se 84 let.


http://www.kppardubicka.cz/cs/menu/zprava/498-andrej-gazda-major-terazky-v-realnem-svete/


Pořad ČRo o Černých Baronech - mluví tam i sám autor. https://plus.rozhlas.cz/navraceni-provedeno-znicenim-kdo-byl-predobrazem-slavneho-majora-terazkyho-7596787


Doporučuji poslechnout.


 


 


 

421) 08.09.2020-17:52  -  Braun    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata
Ty budeš Marcusi asi dobrý komik, nebo snad sluníčkově batikovaný typ? Zase další z řady, kteří zaměňují příčinu a důsledek. Jestli sem chodíš dlouhá léta, tak musíš vidět sám, co sem (a nejen sem) Thůd za ty roky napsal. Když si chceš hrát na mediátora a "rád problémům předcházíš", tak si nejdřív pořádně proškol svého chráněnce. Internetová fóra nejsou inkluzivní školka.
Jestli si z Černých baronů odnesl jen to, že je to humoristická knížka, tak ať si zkusí představit, jak moc by se smál, být v jejich kůži. Opakuju, nezvládl by ZVS, natož otrocký život a dřinu v mizerii PTP. Už takhle stačí, že tu každou chvili brečí, jak je starý, nemá peníze a žádná ho nechce. Blázna ze sebe dělá jen on sám.

Markusi, ty rozhodně nejseš ten, kdo by mohl určovat, co je a není za hranou. A jestli na mě chceš zase hrozit, tak třeba začni tou " O Harmáčkovi a jeho Ajpinách". :):):)

420) 08.09.2020-11:52  -  strýc Artuš    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Pánové, pokud konstatování skutečnosti, že by někdo nezvládl práci pod tlakem, což život vojáka ZVS byl, považujete za šikanu a ubližování dotyčnému, tím pouze potvrzujete, že je to pravda.


Vymýšlí Thud hovadiny? Vymýšlí. Já se taky nebudu hroutit, když mi nekdo řekne, že jsem matla, bo po třicetileté pauze mi to lepení nejde tak jako dřív.


To není šikana, to je upřímnost a každý soudný člověk si z ní vezme poučení. Pokud nebudou lidi k sobě upřímní, budou žít v nereálnách představách o svých schopnostech a neustojí žádný problém. To bychom tu byli jako za oceánem, kde si musí pouze mazat med kolem huby.

419) 08.09.2020-11:38  -  Vladimír Šulc    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Měli byste si Thůda hýčkat jako rodinné stříbro, je jeden z mála, kdo toto fórum drží nad vodou Smile

418) 08.09.2020-10:46  -  Patla     Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Sorry,  ale teď jsem se z celého srdce zasmál tvému příspěvku....

417) 08.09.2020-10:46  -  El Thud     Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Já jsem sice svůj, ale že bych byl tak labilní,  abych kvůli sprostým příspěvkům na "nymbecu" páchal sebevraždu, to přece jenom nejsem ! Avšak nejsem ani vůči nikomu agresivní, proto prosím o stejný přístup. Ale - beztak si myslím - je to marný, je to marný - je to marný. Ale rád bych se věru mýlil !

416) 08.09.2020-10:17  -  Marcus    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

ne jen člověk, který se snaží předcházet problémům. Takové šikany vedou třeba i k sebepoškozování dotyčného nebo úplné likvidaci a pak se budete muset zodpovídat ze svých komentářů. Chodím zde i na modelforum dlouho a vím že thud je svůj ale atakovat jeho osobu je nemístné a hloupé. Některé komenty tady jsou už za hranou a klidně za x let můžou posloužit jako důkaz u soudu či stíhání.


 

415) 08.09.2020-10:02  -  Patla     Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Bodyguard?

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711600951667.4097 forum

Reklama: Hračky