Hauler do 31.05.2019 Plastic Planet do 31.12.2018 malý Fit test Special Hobby malý
Hájek Hobby
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 


Special Hobby velký

denní zobrazení: 2997 / today visits: 2997

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
257) 17.01.2019-07:59  -  jirka dominec    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

To je zřejmě básnická licence. Už to tady vysvětloval kragh.


Na wiki :


"Rakouské dělostřelectvo, vybavené moderními bronzovými čtyř- a osmiliberními děly s dostřelem několika kilometrů, ..."


"1 celní libra = 0,5 kg; 1 libra (funt) = 0,56006 kg"


Celní libra byla - IMHO - nástroj k obchodu s Francií a jinými státy, které už zavedly metrickou soustavu. Stejně jako celní cent.

256) 16.01.2019-21:06  -  THUD    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Ale tak tedy dvoucentové kuličky znamená min..100Kg.

255) 16.01.2019-20:29  -  jirka dominec    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Taky tohle • 1 celní cent = 50 kg

 • 1 cent = 56,006 kg

254) 16.01.2019-20:28  -  jirka dominec    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Metrická soustava byla v Rakousku zavedena od r 1876. Na internetu je všechno.

253) 16.01.2019-19:54  -  THUD    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Já to bral tak že cent je 100Kg.


No vony to asi budou spíš světlice - než rakety. Ale zajimavé že Rakušáci je měli. Ona mne vůbec ta prusko-rakouská válka zajímá, ale knih o ní moc není... Škoda.


A docela by mne zajímalo co to je rum english bitter. (Enlišpitter). Já sem našel že english bitter je pivo-ale. A to znám. Ale možná to je engliš špitter - jako anglickej špiritus a tím pádem by ten english bitter mohl být docela obyčejnej gin. Nebo cherry. Ale vzhledem k tomu že to je známo v čechách jako griotka. Tak to asi bude ten gin.

252) 16.01.2019-19:06  -  kragh    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Mr. Thud, Vy děláte z kramářské písničky, do které si lidový autor naplácal, co ho napadlo, historickou záhadu? To "dvoucentové" se mu asi jen dobře zpívalo.


https://pavelliprt.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=612219


K tomu Vašemu "raketometu": https://jamsedlacek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=211025 nebo https://jicinsky.denik.cz/kultura_region/v-jinolicich-uvidite-dokonce-repliku-raketometu-20140429.html


 

251) 16.01.2019-18:57  -  Patla     Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Mudrlante jeden..... Cent je 61,724 kg

250) 16.01.2019-18:15  -  THUD    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

I když Prušáci tam nasadili raketomet (něco jako Katuše ? Konečně rakety měli už Římani.)spadajíci přímo po velení korunního prince Bedřicha.


 


A už hází potvůrka


Rachejtle na Jabůrks.


A už prajský kanonýři


na Jabůrka všici míří.

249) 16.01.2019-18:07  -  THUD    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Mám tu další historickou záhadu. Kanonýr Jabůrek prý střílel "dvoucentové kuličky na ubohé Prajzíčky" . To je nějaké divné, ne. Nezdá se mi že by rakouská polní děla střílela 200kg projektily, takovou váhu snad měly protipancéřové střely do 380mm lodních kanonů. Tak co to sakra je dvoucentová kulička ? 200g koule ?


Kdyby měli naši u Hradce 200kg granáty tak by asi ta bitva dopadla jinak.... To by vyhladilo jednou salvou flank...


 


 

248) 16.01.2019-08:45  -  Karl    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Thude, na Kurském bojišti jsem měl dva předky. Oba přežili a nikdy nic o UFO neříkali. Nevěř všemu co si někdo usmyslí nebo dotvoří. Jednou jsem také hovořil s pánem, co byl u Luftwaffe, vykládal mi, neskutečné příběhy, jak se znal s Gallandem a Möldersem a ostatními. Díky tomu, že jsem měl nadhled jsem si dal tu práci a vytáhl jeho data z BundesArchivu. U Luftwaffe nikdy jako pilot nefiguroval. Byl jen mechanikem a nasazen byl až v roce 44' u jednotky, u které možná Galland udělal inspekci. A to je tak vše. 
Místo toho aby mi řekl pravdu, si vymýšlel. Nevím proč, neměl jsem tehdy náladu už za ním jezdit a seznámit jej s realitou. 
To samé mi strejdové, kteří bojovali u Kursku. O válce se bavili neradi. Když na to přišla řeč, tak jen řekli, že Hitler byl blbec na imervére. O přípravě ofenzivy si šepotali i ptáci. A celkově byli rádi že se vrátili z toho pekla domů. Jediné co jsem ze svého strejdy dostal bylo, jak viděl německý stíhač tanku jak rotoval kolem své osy aby se ubránil Sovětské pěchotě, které bylo jak kobylek.


Pro posádku nemohli nic udělat a víc nedokázal říct, protože mu vyhrkly slzy. 
Takže jsem měl doma studnice přímých faktů, ale nedokázali o tom pekle mluvit. Druhý strejda o tom nemluvil vůbec. Už jen proto, že nikdy nepochopil, že po zajetí a přechodu k ČS jednotkám byl po roce 48 komunisty zatčen za boj v západním vojsku(v 43' raněn a po uzdravení převelen na Italskou frontu, kde padl do zajetí).


Ten německý létající talíř je pěkná blbost. Už jen ten fakt, že pokud by Němci měli motory na něco takového, tak Američané už by dnes měli mašiny, které by mohly bez problému létat jako vrtulník/letadlo. Tím by zvětšili kapacitu transportních mašin. Nemluvě o bojových strojích.


Ten létající talíř by byl nevídaným obrem, na které nebyly motory. V Říši neexistoval motor, který by něco takového uvezl. Tyhle fikce si můžou vykládat lidé, kteří nic neví o fyzice, aerodynamice a dalších zákonech. Kolik peněz spolkl jen program F-35 a vývoje motoru. Natož v tehdejší době. Když Říše neměla ani marku.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711547784418.473 forum

Reklama: Hračky