Válka do 31.12.20 Plastic Planet do 31.12.2020 malý Special Hobby malý
IPMS NYMBURK forum
forum
Hlavní stránka IPMS Nymburk  |  Témata  |  Přidej nové téma  |  Galerie modelářů IPMS NYMBURK  |  Fit test / Stavba.  |  Nový editor  |  Nápověda
IPMS Nymburk home page  |  Topics  |  Start new topic  |  IPMS NYMBURK members model gallery  |  Kit fit test / kit build.                  
 
Special Hobby velký   Plastic Planet velký

 

denní zobrazení: 4210 / today visits: 4210

 Slovo autor  
Řadit     příspěvků na stránku      

ZOBRAZENÍ: HTML
338) 04.07.2020-18:29  -  El Thud     Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Už je tu zase :)


Na primě."SOUDRUH  TAU !"

337) 01.04.2020-21:23  -  El Thud    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Já jsem svéráz, samorost a solitér.


I kdybyste šli světa kraj - druhého takového nenajdete. Natož v čs. Parlamentu.


 


 

336) 01.04.2020-20:01  -  Patla     Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Při představě,  že jemu podobní sedí např.  ve sněmovně,  tak z toho až mrazí.


 

335) 01.04.2020-19:32  -  El Thud    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Nebezpečné myšlení ? Proč ? Aaabsolutně nechápu.

334) 01.04.2020-18:26  -  strýc Artuš    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

thude, ty máš opravdu nebezpečné myšlení...

333) 01.04.2020-13:12  -  El Thud     Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

I v mé oblíbené knížce z dětství je medvídek Pů titulován jako tuším "Soudruh Ijáčkův, nebo Prasátkův" - teď už z hlavy nevím a že britského gentlemana A.A. Milna nelze považovat za komunistu (BTW: o vzniku medvídka Pů byly natočeny nedávno dva filmy z nichž ten "Sbohem Kryštůfku Robine" je nepoměrně zajímavější -  v podstatě je to o tom jak spisovatel zkazil svému synovi marketingem život, takže ten nakonec před svou nežádoucí popularitou zdrhl do zákopů I. světové. Dneska to filmové star řeší drogami, nebo tím že se (v případě děvčat) začnou chovat jako "mega děf.ky" - ustojí to málokterá).


Každopádně dneska má označení soudruh/soudružka silně pejorativní a negativní nádech neodmyslitelně spojený s komunistickou ideologii. Pokud by neměl, asi bychom se oslovovali soudruhu dodnes. Ale to už se jaksi nedělá, že.... A schválně zkuste říci manželce/milence místo Miláčku, Drahoušku či prostě tak jak ji oslovujete  - SOUDRUŽKO ! Soudružko, prosím tě mohla bys mi udělat kávu ? Soudružko, mohu tě políbit ? Apod...


 


Za mě noční můra normalizační dětské kinematografie (dodnes se ptám, jestli to byla podvratná ideologická facka soudruhům. Tipuju, že jo.) Nemyslím tím celý film, ten je super  (muž na křídle letadla, slůně Bimbo, poznámka ke sloní anatomii apod...)  ale tohle:


"Jé ! Hele ! Pan Tau ! Říká se  S O U D R U H  T A U !"


"A tohle.... je... soudruh... ? Soudruh Tau soudruhu !"


Docela se divím, že třeba Macha a Šebestovou nepředabovali (však pan Nárožný stále žije) a pořád tam straší soudružka učitelka a soudruh ředitel. "Copak někdo ví, jestli se mamuti vařili nebo smažili ? To neví ani SOUDRUH ŘEDITEL, tak jak to mám vědět já !)


PS: Všimněte si jak málo se soudruhuje třeba v teď reprízované Nemocnici na kraji města. Soudruhu primáři nebo soudruhu doktore tam moc často nezazní, leda když je tam politické školení SSM, nebo párkát při jednání. Pořád je to PAN PRIMÁŘ. PAN DOKTOR. A ne SOUDRUH. Takže se dá předpokládat že to lidem lezlo na nervy viz třeba:


"Dneska už se mladý muži ani na vesnici neoslovujeme teto a strejdo. Jo, říkáme si SOUDRUHU a tykáme si ! No...to bych snad ani nevyžadovala. (Vesničko má středisková).


Ostatně v jedné knížce od Dr. Káše jsem našel historku kde medička oslovila primáře SOUDRUHU a vrchní ji vzápěti zpražila - "Toho soudruha primáře si nech laskavě do školy (...) tady se říká zásadně PANE PRIMÁŘI !)


Zkrátka a dobře - řekl bych že lidé měli "soudruhování a tykání"  plné zuby - a proto nikomu v praxi nechybí.


BTW: Legionáři se oslovovali bratře plukovníku.  A seriál Band of Brothers zná asi každý....  Stejně jako úsloví "Bratři ve zbrani".


Každopádně oslovení SOLDIER - SIR !(vojáku-pane)  mi příjde běžnější a přirozenější nežli  soudruhu, už proto že armáda je ze své podstaty postavena na hierarchickém postavení podřízený-nadřízený. Sir, Madam. A třeba v USA to bývalo bráno i jako oslovení rodičů (Hezky je to v Indiana Jonesovi 3 - "Juniore !  Ano pane ?!") Nebo neříkej mi Madam, nejsem tvoje máma...


Označení Vůdce se použivá  - pro (absolutní) diktátory jako je Kim. (Vůdce Severní Koreje). Jinak v češtině bylo - v politicko-politologickém žargonu ve vztahu k (vedoucím osobám) politických stran nahrazeno synonymem lídr, který nemá negativní konotace. (Lídr opozice, lídr strany XY)

332) 01.04.2020-12:11  -  strýc Artuš    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

jj, všechny horské vůdce je nutno zavřít nebo rovnou postílet. A rovněž bych zakázal slovo právě, vrátil, pan, prezident, .... Ty používal Kléma

331) 01.04.2020-10:32  -  jirka dominec    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Souhlasím s Thudem. Slovo soudruh nevymysleli komunisti, ale zprofanovali ho tak, že ho jinak už nepoužijeme, ani v ČSSD. Podobně "vůdce".  Jestli ho používal Homér, to je otázka překladu. A všichni víme, že rusky "soudruh" je "tavárišč". Film jsem neviděl, jak se oslovují v ruské armádě, to mi je fuk.


Vykrádání slovního významu by mělo být trestné, kupř.: "akce".

330) 01.04.2020-09:53  -  strýc Artuš    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Thude, označení soudruh nevymysleli komunisti, stejně jako hákový kříž nacisti. Používal ho tuším i Homér. Místo vymýšlení všelijakých píčovin se zkus zamyslet nad základem slova soudruh, potom nad slovem soudruh, oproštěně od jeho používání komunisty. A potom se zamysli nad tím, jaký vztah sounáležitosti chtějí vytvořit mezi špenátama, když se tak oslovují. To oslovení tu sounáležitost týmu posilovat.


 

329) 31.03.2020-20:09  -  El Thud    Thud a historicko-politické informace. Ať se nezanáší jiná témata

Pane, jako všude jinde.Mně ten soudruh fakt dostal a dost překvapil. Fakt sem myslel, že to je v putinovském Rusku (páč Putin nemá rád komouše) pasé.  A vrátili se ke zvykům z carské armády. Dyť znak RF je carský orel, který je původně byzantský a Rusko chtělo být kdysi vnímáno jako "Třetí Řím"a nástupce Byzance (viz. Pravoslaví etc.). Ale je fakt , že on to je symbolický miš maš a takové hledání "nové identity" - viz tedy carský orel a vlajka,sv. Jiřřskš stuha,návrat vlivu církve(a velmi silný)vs. Sovětské symboly (hymna, gardové znaky). Že si nechali hvězdu to se nedivím, ta je ikonická (navíc kokardu carskou má teď Bulharsko)ale je fakt že už hvězdy nejsou nutně rudé a mají jiný lem. A návrat k symbolice SSSR je odkaz na Velkou vlasteneckou válku.


.


 


 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  
Skoč na stránku:
Přidej odpověď do diskuse / Reply to this topic
Je potřeba provést autorizaci
Váš e-mail / your e-mail:
K provedení autorizace není potřeba registrace ani heslo, stačí jeden klik. Autorizaci potvrdíte kliknutím na odkaz, který bude zaslán do Vaší emailové schránky. Pokud se e-mail neobjeví ve složce 'přijatá pošta' zkontrolujte spam koš svého mailboxu. Vaši e-mailovou adresu můžete použít pro autorizaci více zařízení.

Your device is currently unauthorized. No registration or password is needed; only one click is enough to be authorized. The authorization link will be sent to your mailbox. Follow instructions sent via the e-mail. If no message appears please check your mailbox spam folder. Your e-mail address can be used for more device.
Autorizací souhlasíte s pravidly a zásadami fóraNápověda

Vítejte na stránce Diskuse. Chcete-li vznést jakýkoli nový dotaz, klikněte na tlačítko "Přidej nové téma" . Vyplňte ve formuláři příslušné údaje (povinné údaje jsou: Jméno, Předmět, Dotaz). Pokud chcete, aby Vám odpovědi chodily zároveň emailem, zaškrtněte si políčko "posílat odpovědi emailem?".

K prohlížení jednotlivých témat použijte nabídku "Témata". Tabulka s tématy zobrazuje čtyři základní údaje: 1) Název tématu, po kliknutí na danné téma se zobrazí všechny příspěvky k tomuto tématu. 2) Autor příspěvku, po kliknutí odešlete e-mail autorovi. 3) Reakce zobrazuje počet reakcí (odpovědí) na příslušné téma. 4) Datum určuje datum vložení, popřípadě poslední reakce na příspěvek.

Odpověd (reakci) na téma provedete vyplněním formuláře Přidej odpověď do diskuse v detailu danného tématu (povinné údaje jsou: Jméno nebo značka, Předmět - doplněno automaticky, Odpověd)

Postup vkládání fotek do diskuse z vlastního PC:


Postup vkládání fotek do diskuse z jiného serveru (fotografie již umístěné v Internetu):
1) stránka diskuze musí být ve formátu "nový editor" (volba zcela vpravo v menu v záhlaví stránky). Pokud je zde napsáno "starý editor" kliknutím na nápis se přepneme na "nový"
2) fotka, kterou chceme vložit do diskuse musí mít svou vlastní URL adresu, tzn., že musí být umístěná někde na webu. Doporučená velikost 640x480.
3) URL adresu vkládané fotky zkopírujeme(CTRL+C) 4)klikneme na ikonu zeleného stromu v prostřední řadě čtvrtá zprava (INSERT/EDIT IMAGE)
5) do řádku IMAGE URL napíšeme (vložíme) adresu fotky (CTRL+V)
6) kliknutím na "insert" vložíme fotku do prohlížecího pole. Pokud je adresa napsána správně, fotka se zobrazí a vyskočí dialogové okno v angličtině. Dáme "ok". Pokud chceme přidat další fotky opakujeme body 2-6. Kliknutím na tlačítko "odeslat" se fotka vloží do diskuze.


UPOZORNĚNÍ
Pravidla a zásady pro uživatele diskusního fóra IPMS NYMBURK
Níže uvedenými pravidly a zásadami se řídí všichni přispěvatelé, čtěte je proto pozorně. V případě jejich porušení riskujete smazání příspěvku nebo zamezení přístupu. Za obsah příspěvků a z něj plynoucích možných důsledků odpovídá výhradně jejich pisatel.
 • Pro odesílání příspěvků nebo zakládání témat je nutná autorizace.
 • Základním tématem fóra je plastikové modelářství a věci s ním související. Příspěvky na základní téma i jakékoli jiné téma budou tolerovány při dodržení zákonných norem, pravidel mezilidské slušnosti a těchto pravidel a zásad.
 • Příspěvky pište spisovným jazykem, který lze prokládat slangovými výrazy. Vulgární příspěvky a příspěvky obsahující sprostá slova nebudou akceptovány.
 • Před založením nového tématu si pomocí vyhledávače nejprve ověřte, jestli v minulosti stejné téma nebylo již založeno. Obdobně postupujte před napsáním nového dotazu, protože mohl být za dobu existence fóra již zodpovězen.
 • Respektujte elementární pravidla slušného chování. Můžete vzájemně vyjádřit nesouhlas s názorem druhého, napadání však tolerováno nebude. Stejně tak nebudou tolerovány subjektivní neetické a neslušné výroky směřující na konkrétní osobu nebo skupinu osob. Snažte se vyvarovat slovních narážek. Neprovokujte a nereagujte na provokující příspěvky. Nepřenášejte na fórum své spory mající základ ve vašem soukromém životě či podnikatelské činnosti.
 • Přispívání jednotlivce pod více identitami (nicky) nebo přebírání jmen či identit jiných uživatelů mající za účel např. matení ostatních nebo jejich cílené napadání nebude tolerováno stejně jako příspěvky mající povahu spamu. Za spam je považováno opakované odesílání krátkých či nesmyslných příspěvků bez informační hodnoty, příspěvků s obsahem diametrálně odlišným od ostatních příspěvků v tématu a příspěvků obsahujících převážně „smajlíky“.
 • O nevhodnosti či závadnosti příspěvků v návaznosti na tato pravidla a zásady rozhoduje administrátor. Administrátor si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, jejichž obsah je v rozporu s pravidly a zásadami a v krajním případě zamezit uživateli přístup. Poskytovatel služby není povinen dohlížet na obsah příspěvků ani vyhledávat jejich případný protiprávní obsah.
 • Dotazy na poskytovatele služby či administrátora je možno podávat výhradně e-mailem na ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Propagace výdělečných obchodních činností je komerčním subjektům zabývajícím se výrobou či distribucí výrobků pro plastikové modeláře, které nemají vyvěšený reklamní banner, povolena pouze uvedením obecné informace případně vložením odkazu na jejich hlavní webovou stránku. Příspěvky obsahující seznamy zboží, nebo odkazy na ně, budou považovány za neplacenou reklamu a budou odstraněny.
 • Šíření ilegálních kopií knih, publikací, časopisů, zvukových a obrazových záznamů pořízených na přenosná média (např. videokazety, diskety, disky CD nebo DVD) není povoleno. Příspěvky obsahující takové nabídky budou odstraněny.
 • Informace o poskytování reklamy na diskusním fóru lze vyžádat e-mailem na adrese ipmsnymburk@ipmsnymburk.com.
 • Provozovatel serveru nemůže ovlivnit obsah příspěvků. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat, v krajním případě zamezit přístup.
 • Při publikování fotografií či jiného obrazového materiálu mějte neustále na paměti, že tyto materiály mohou podléhat autorským právům ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Případnou právní odpovědnost při porušení autorských práv ponese výhradně uživatel, který takový materiál zveřejnil.
 • Kliknutím na tlačítko „zde“ v autorizačním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, které vstupuje v účinnost 25. května 2018, zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů a zákonem č. 480/2004 b., o některých službách informační společnosti, ve znění pozdějších předpisů.

IPMS NYMBURK, z.s. IČ 228731711593924454.1317 forum

Reklama: Hračky